Спеціальні потреби

Нацкомітет вирішив долю голосів делегатів Флориди і Мічигану


Боротьба за єдиного кандидата від демократів виходить на фінішну пряму. Лідери Національного комітету Демократичної партії нарешті досягли компромісу у довгій суперечці щодо делегатів від штатів Флорида і Мічиган, які всупереч партійним правилам, провели праймеріз раніше визначеного терміну. Рішення викликало шквал обурення прихильників Гілларі Клінтон, а Барака Обаму зробило на крок ближчим до здобуття номінації.

Прихильники Клінтон прирівняли дебати у суботу щодо долі голосів Мічигану і Флориди до перерахунку голосів у Флориді 2000-го року. Член Національного комітету Демократичної партії Донна Брезил зазначила:

“Моя мама вчила мене грати за правилами. Якщо ж ви вирішили змінити правила посередині чи наприкінці гри, то це треба вважати шахрайством”.

Рішення, яке викликало стільки обурення, передбачає допустити делегатів Флориди і Мічигану до Всенаціонального з`їзду партії, але зарахувати лише половину їхніх голосів. Відтак Гілларі Клінтон отримає 87 замість 174 голосів, а Бараку Обамі дістанеться 63 замість здобутих 126.

Біл Клінтон, на відміну від своєї дружини, погоджується із рішенням комітету. Як і сам Барак Обома, який теж називає компроміс справедливим.

Однак Гілларі не втрачає оптимізму і сподівається на перемогу у недільних праймеріз в Пуерто-Рико. Обама, натомість, робить ставку на вибори у Південній Дакоті і Монтані. На даний час Обама випереджає Клінтон на 202 голоси суперделегатів. З врахуванням делегатів Флориди і Мічигану різниця скоротилася до 178.

Водночас Бараку Обамі довелося знову відбиватися від скандальних заяв духівника його церкви, що, врешті, змусило кандидата покинути церкву взагалі.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG