Спеціальні потреби

Мережа кав`ярень 'Старбакс' до кінця року закриє 600 крамниць


Мережа кав’ярень американської корпорації «Старбакс» оголосила про закриття 600 крамниць до кінця цього року. Компанія, що стала новим національним символом Сполучених Штатів після Макдональдсу, пояснила своє рішення слабким станом американської економіки, надто швидким розвитком і гострою конкуренцією.

Не буде помилкою сказати, що останніми роками кав’ярні «Старбаксу» росли як гриби, з’являючись інколи на відстані у кілька метрів однин від одного. Але для кавоманів не існує такого поняття як забагато кав’ярень. У випадку «Старбаксу» їх не зупиняла навіть висока ціна – чотири долари за чашку капучіно чи латте. Торік економісти підрахували, що пересічний американець заходить до «Старбаксу» в середньому 18 разів на місяць...

Дехто каже, що не треба бути генієм, щоби здогадатися чому «Старбакс» почав закривати деякі кав’ярні. Все більше і більше американців не можуть собі дозволити пити дорогу каву.

Керівництво «Старбаксу» оголосило, що в умовах економічного спаду і сильної конкуренції, єдиний шлях зберегти прибутковість, це закрити 600 кав’ярень, які не приносять прибутків, переважно у штатах Каліфорнія та Флорида. Закриття 600 кав’ярень означає, що працю втратить12 тисяч людей, а це 7% від усіх робочих місць корпорації.

Перший «Старбакс» відкрився понад 30 років тому у місті Сіетл, штат Вашингтон. За останні роки по всій країні з’явилося тисячі їх кав’ярень. Сьогодні «Старбакс» має понад сім тисяч кофеєнь у США і майже дві тисячі за кордоном. Ще понад сім тисяч є їх партнерами. Цікаво, що 70% з 600 кав’ярень, які закриють, почали діяти лише рік – два тому.

Про те, що проблеми загострюються стало зрозуміло ще минулого року, коли «Старбакс» уперше з часу свого заснування розпочав масивну рекламну кампанію.

Економісти, серед яких Патрісія Едвардс, вважають, що проблеми «Старбаксу» лише віддзеркалюють загальний стан американської економіки:

«Компанія є справжнім індикатором напрямку, в якому рухається заможній і середній клас. І «Старбакс» показує, що зменшується попит, люди рідше купляють каву».

XS
SM
MD
LG