Спеціальні потреби

Актуально

Кіссінджер: Не варто поспішати з прийняттям України в НАТО

Генрі Кіссінджер вважає, що США та Росія можуть стати стратегічними партнерами, тому не варто поспішати з прийняттям України до НАТО, щоб не дратувати зайвий раз Росію.

Генрі Кіссінджер – Державний секретар Сполучених Штатів періоду Холодної війни, вважає що Росія вступає в нову фазу свого розвитку, яка суттєво може змінити геополітичну розстановку сил у світі. У статті, опублікованій в газеті «Вашингтон Пост», Кіссінджер зазначає: те, що Путін на піку своєї влади і сили передав президентські повноваження в руки іншої людини, свідчить про зародження в Росії нової форми демократії, яка відрізняється від інших світових зразків, але підходить для Росії, є передбачуваною і підкоряється певним законам.

Все це, на думку Кіссінджера, відкриває несподівані перспективи для встановлення стратегічного партнерства між Сполученими Штатами та Росією. Зустріч двох президентів під час саміту Великої вісімки в Японії спонукала Генрі Кіссінджера, який відповідав за міжнародну політику Сполучених Штатів у 70-их роках, заговорити про можливе зародження стратегічного партнерства між США та правонаступницею Радянського Союзу – Росією.

На думку Кіссінджера, сучасна Росія зуміла відновити свою економічну міць, але постала перед серйозними зовнішніми загрозами, які не може подолати самотужки. Це, по перше, китаїзація її далекосхідних регіонів. Небезпека з боку радикальних ісламістів на півдні. А також посилення західних сусідів Росії, які зближуються з НАТО та ЄС.

Втім, відносини між Росією та США можуть стати тіснішими, якщо двом країнам вдасться подолати пережитки холодної війни, які все ще залишаються. Лідери мусять домовитись щодо трьох тем, вважає Кіссінжер – це система міжнародної безпеки, іранське ядерне питання і питання України. Якщо щодо двох перших позицій відносний консенсус існує, то стосовно України, Кіссінджер вважає, що збереження її незалежності є ключовим елементом у встановленні системи міжнародного миру. Сполучені Штати мусять цьому неухильно сприяти, а також лобіювати подальшу інтеграцію України в Євросоюз. Втім, на думку Кіссінджера, вступ України до НАТО не варто прискорювати, оскільки це викликає емоційний спротив у Росії, що може завадити позитивному вирішенню двох попередніх проблем.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG