Спеціальні потреби

Актуально

У Сполучених Штатах провoдять ремонт маєтку Монпел’є

У Джорджа Вашингтона був Маунт Вернон, Томас Джефферсон жив у Монтичелло. Кожного року маєтки батьків-засновників Америки відвідують сотні тисяч туристів. У вересні до цього списку приєднається і резиденція четвертого Президента США – Джеймс Медісона, яка розповідатиме історію життя цієї знаменної історичної фігури, а зокрема про роль, яку він відіграв у формуванні американської державності.

На перший погляд це подвір'я у Центральній Вірджинії виглядає як звичайний будівельний майданчик, однак ці робочі працюють над унікальним проектом – реставрацією маєтку Монпел’є, у якому понад 200-ті років тому жив четвертий Президент Сполучених Штатів Джеймс Медісон. Майкл Квін президент Фонду збереження Монпел'є зазначає:

«Важливо відбудувати резиденцію Джеймса Медісона у першу чергу через те, що саме цей маєток найкраще розповідає історію життя президента. На його честь не поставлено монументу у столиці. Він не зображений на жодній з купюр».

Не дуже відомий широкому загалу і той факт, що разом з іншими значущими політичними постатями, як Джордж Вашингтон та Томас Джефферсон, Медісон відіграв важливу роль у заснуванні сучасної Америки. Саме він, каже Квін, вважається рушійною силою прийняття основоположного документа країни – Конституції:

«Всі сучасники Медісона свідчать про те, що саме завдяки йому, його політичному генію процес написання та прийняття Конституції увінчався успіхом, що стало основою об’єднання штатів».

Медісон також автор Біля про права людини – десяти перших поправок до Конституції, які гарантують американцям основні права та свободи – як-то свободу слова та релігії.

У цьому маєтку Медісон виростав, провів більшість свого життя, сюди ж у Монпел'є після двох президентських термінів повернувся у 1817-му році, де і прожив до кінця свого життя ще майже 20 років.

«За весь цей час Монпел'є насправді увібрав у себе дух президента Джеймса Медісона» – сказав пан Майкл Квін.

Удова Медісона Доллі продала будинок у 1844-му році, після чого його власники постійно мінялись. Останньою мешканкою маєтку стала Маріон Дюпонт Скотт, яка прожила тут усе своє життя та залишила будівлю Національному Фонду збереження історичного спадку, за умови, що резиденцію буде реставровано у такому вигляді, якою вона була за часів Медісона.

Свого часу родина Дюпонтів вдвічі збільшила розмір маєтку, який на момент покупки вже був покритий попередніми власниками рожевою штукатуркою.

Реставраційні роботи почались демонтажем добудованих частин у 2003-му році. Нині увага приділяється найменшим деталям, адже головна мета – історичне відродження будинку. Голова ремонтних робот Джон Джін вважає:

«Джон Джін Монпел'є – це унікальний проект. Зазвичай ми б не поспішали цілком знищувати всі сучасні добудови, однак головним критерієм у цьому випадку було: Чи пізнав би Медісон свій дім, якщо б повернувся?»

Тесляр Кіт Форрі – один з 30-ти висококваліфікованих майстрів, які працюють над Монтпел'є. Для нього, це найяскравіший момент його 40-річної кар'єри:

«Працювати над будинком, який має історичну цінність – це робота найвищого рівня. Ніякого попуску, ніяких огріхів. Стовідсоткова віддача».

Під час ремонтних робіт Монпел'є залишається відкритим для туристів. 17-го вересня, у День Конституції тут відбудеться урочиста презентація резиденції четвертого Президента Джеймса Медісона, яка виглядатиме так, як 200 років тому.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG