Спеціальні потреби

Республiканцi очiкують промову кандидата у вiце-президенти


Сьогодні у Сент-Пол, штат Міннесота, з промовою до учасникiв всенаціонального з’їзду Республіканської партії виступить маловідомий губернатор Аляски Сара Пайлін, яку кандидат у президенти Джон Маккейн вибрав бути кандидатом на пост віце-президента країни. Останніми днями дедалі більше інформації про неї і про її родину висвітлюється в ЗМІ, включно з новиною про вагітність її сімнадцятилітньої, неодруженої доньки.

Губернатор Сара Пейлін -- перша в історії США жінка, яку обрано бути кандидатом Республіканської партії на пост віце-президента країни. Вона – стійкий консерватор, яскрава особистість, жінка яка любить займатися мисливством. Минулого тижня засоби масової інформації із захопленням повідомляли про її вибiр бути в одній команді із Джоном Маккейном на виборах у листопаді. Однак згодом ЗМI почали висвiтлювати пов`язанi з її особою скандальні новини, як наприклад вагітність її неповнолiтньої доньки, факт пiдтримки нею фiнансованого федеральним урядом марнотратного проекту на Алясцi та її зв`язки з партією, яка виступає за надання мешканцям штату права голосувати за те, чи відокремитися від Сполучених Штатів.

Колишній мер Нью-Йорку і свого часу претендент на посаду президента США вiд республiканцiв Рудольф Джуліані заявив, що Пейлін, як губернатор штату, має більше досвіду в управлiннi ніж кандидат у президенти від Демократичної партії Барак Обама. Проте, виступаючи в телепрограмі «Good Morning, America», Джуліані заявив, що вона муситиме довести у своїй промові сьогодні і протягом передвиборчої кампанії, що вона гідна такого високого призначення.

«Вона муситиме сьогодні ввечері виступити з сильною промовою, дати відповіді на всі запитання. Вона муситиме продемонстувати добрий полiтичний нюх. Я переконаний – вона все це продемонструє», - зазначив Джуліані.

Керівники кампанії сенатора Маккейна наполягають, що губернатор Пейлін пройшла ретельну перевірку перед тим, як її було запрошено стати кандидатом на пост віце-президента.

Тим часом президент Джордж Буш учора виголосив десятихвилинну промову до з’їзду Республіканської партії, користуючись відео зв’язком із Білого Дому. Він вихваляв сенатора Маккейна, особливо за його підтримку справi збільшення кількості американських військ в Іраку, і охарактеризував його як лідера, який захищатиме американців від терористичних нападів у майбутньому:

«Ми живемо в небезпечному світі. Ми потребуємо президента, який засвоїв уроки одинадцятого вересня 2001 року. Для того, щоб захищати Америку, ми мусимо бути в наступі, мусимо запобігати нападам, і не чекати поки нас знову атакують. Людина, яка нам потрібна – це Джон Маккейн».

Інші промовці на з’їзді гостро критикували демократів, включно з їх кандидатом у президенти Барака Обаму.

Сенатор Джо Ліберман, який був кандидатом Демократичної партії на пост віце-президента на загальних виборах 2000 року, а відтак став позапартійним, заявив, що підтримує Маккейна тому що, за його словами, нацiональнi iнтереси сьогоднi стоять вище партiйних.

Кульмінаційним пунктом всенаціонального з’їзду Республіканської партії буде виступ Джона Маккейна у четвер, в ходi якого він офiцiйно прийме номiнацiю його кандидатом партiї на президентських виборах 4-го листопада.

XS
SM
MD
LG