Спеціальні потреби

Бiля Вашингтона пройшов український фестиваль
В околицях американської столиці при українськiй православній церкві святого Андрія днями відбувся шостий щорiчний Український фестиваль. Захід, який пройшов за сприяння Посольства України у США та низки місцевих організацій, не лише згуртовує діаспорян, але й поширює знання про українську культуру та традиції серед американців.

Фестиваль, який вже став невід`ємною традицією громади української православної церкви у штаті Меріленд приваблює не лише українців. Цього року на його відкритті, окрім настоятелiв церкви та представників українського посольства, були присутні також представники місцевої влади.

Про те, хто приходить на фестиваль, нам розповiла спiвголова його оргкомiтету Мирослава Семерей:

«Кожного року кількість відвідувачів фестивалю збільшується. Майже 80% наших гостей – американці. Найбільше вони люблять танці, музику і звичайно українську кухню».

Є у фестивалю й інша місія – залучити до активного життя громади більше молоді. На цьому зокрема наголосив голова парафiальної управи церкви святого Анрдiя Валентин Забiяка:

«Нам потрібна молодь. Третя хвиля врятувала церкви і українську громаду, тепер ми чекаємо, що четверта хвиля прийде і перебере від нас надбане».

Зусилля організаторів виявилися недаремними. Скрипаль-віртуоз з Канади Василь Попадюк, нью-йоркський танцювальний ансамбль «Сизокрилі», танцювальні гурти «Фантазія» та «Веселі козачата» - щорічні учасники. Однак серед цих добре відомих виконавців були й нові таланти – квартет стародавньої української музики та скрипалька Соломія Горохівська, яка сказала нам, що завджи готова пропагувати свою культуру в iнших країнах.

Як каже Соломія, американська молодь, як і суспільство загалом, досить відкритi до різних культур. І ті, хто відгукнувся на запрошення – не пошкодували. Серед подруг, яких Соломiя запросила на фестиваль, була американка Емi Клiса. Її приємно вразили атмосфера i, зокрема, українська кухня. «Мені дуже подобається музика, люди в костюмах і я збираюся купити щось поїсти».

Художня самодіяльність та неперевершена українська кухня – не єдине, заради чого сюди щороку приходить все більша кількість людей. Кераміка, вишивки та писанки ваблять око і водночас опорожнюють гаманці. Галина Мудра, яка щороку виставляє свої ручнi вироби, каже, що американцi захоплюються зокрема писанками i що багато чого купують.

Водночас фестиваль сприяє утвердженню української громади серед інших етнічних громад Вашингтона. Як сказав настоятель церкви святого Андрiя Володимир Штеляк, «Ці шість років до тепер поставили Україну на мапу у громаді Вашингтона».

Запальний гопак, дзвінка пісня, смаковиті українські страви і гучні забави – все це ще раз підкреслило, що козацькому роду нема переводу. І на заваді цьому не стоять ні тисячі кілометрів, ні десятки років, прожиті поза межами України.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG