Спеціальні потреби

У США зростає безробiття, страждає автоiндустрiя


Aмериканську економіку продовжує лихоманити. У вересні місяці економіка втратила 159 тисяч робочих місць. Це - найбільше падіння за останні п'ять років, навіть більше ніж прогнозували економісти. За даними щойно оприлюденого звіту Міністерства праці, рівень безробіття у вересні склав шість з половиною відсотків.

Економічна нестабільність у країні додала клопоту американській автоіндустрії, яка і без того, через стрибок цін на пальне, переживає кризу.

Продаж автомобілів компанії Форд у вересні місяці впав на 35 відсотків. Дженерал Моторс - на 16%. Постраждали навіть японські компанії. Продаж автомобілів компанії Тойота скоротився на 32 відсотки, Гонди - на понад 20%. Навіть продаж популярних, економічних автомобілів зменшився. Причина - небажання банків давати позички на купівлю автомашин. Чимало бажаючих придбати авто просто не можуть позичити гроші. Деякі експерти прогнозують, що через ситуацію на ринку кредитів та високі ціни на пальне, наступого року майже чотири тисячі автосалонів можуть зачинити свої двері.

XS
SM
MD
LG