Спеціальні потреби

Актуально

Фінансову кризу почали відчувати і в Україні

Українська економіка почала відчувати наслідки світової фінансової кризи. Держкомстат оприлюднив дані про зниження в країні промислового виробництва. Нацбанк вдався сьогодні до екстрених заходів, щоб не допустити банкрутсва банківської системи.

Вперше за багато років у вересені в Україні скоротилося промислове виробництво – майже на 5%. Такі дані оприлюднив Держкомстат. За його даними, найбільше від скорочення попиту на міжнародних ринках постраждали металургійні комбінати. Ціни на сталь та чавун на світових біржах впали – але й за такими цінами виробники не можуть продати вже вироблену продукцію.

Вслід за металургами про скорочення виробництва змушені говорити будівельники. На ринку нерухомості – застій. Компанії заморожують проекти і відмовляються від інвестування в нові. Результат – падіння за вересень на 2%. Будівельники пояснюють, що населення і підприємства перестали вкладати гроші в нерухомість, очікуючи її значного подешевшання.

Потерпають від нестачі фінансових ресурсів і банківські установи. НБУ змушений вдаватися до екстрених заходів. Сьогодні Нацбанк запровадив тимчасові обмеження на дострокову видачу населенню депозитів. Вони діятимуть півроку.

Таким чином НБУ відреагував на панічні настрої населення, яке, налякане чутками про банкрутство декількох великих українських банків, почало забирати з них грошові кошти. Лише за минулий тиждень банки збідніли на 6 мільярдів гривень. Це майже 3% від усіх грошей, розміщених громадянами на депозитних рахунках. Деякі банки виявилися неготовими до такого ажіотажу і опинилися на межі банкрутства. НБУ надав їм багатомільярдні позики для стабілізації ситуації і заборонив видавати нові кредити.

Крім того Нацбанк був змушений вдаватися до валютних інтервенцій щоб стабілізувати обмінний курс гривні до іноземних валют. Населення масово скуповувало долари і євро щоб врятувати заощадження від знецінення гривні майже на 20%. НБУ заборонив комерційним банкам продавати валюту із відхиленням більш ніж 5% від офіційного курсу.

Деякі торговці вже відреагували на подешевшання гривні і почали піднімати ціни на продукцію. В першу чергу на автозаправних станціях зросла вартість пального, попри те, що на світових ринках вартість нафтопродуктів останніми тижнями знижується.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG