Спеціальні потреби

Тейлор: ПДЧ для України – питання вже неактуальнеСполучені Штати вважають надання Україні Плану дій з набуття членства в НАТО неактуальним. З погляду США, Україна готова приєднатися до Альянсу вже зараз. Про це сьогодні «Голосу Америки» сказав посол США в Україні Вільям Тейлор. Вашингтон, очевидно, не буде переконувати партнерів з Альянсу надати Києву ПДЧ у грудні. В разі згоди, Україна взагалі може оминути цей етап і після досягнення критеріїв відразу говорити про членство в організації.

США підтримають такий сценарій, якщо його обере українське керівництво. Відтак, членство України в Альянсі залежатиме від її бажання і досягнення критеріїв НАТО. Адже на бухарестському саміті у квітні члени організації одноголосно висловилися за надання Україні перспективи членства.

Ось що сказав з цього приводу посол Тейлор:

«Весь цей процес приєднання до ПДЧ можливо вже неактуальний. Він настільки заполітизований і контроверсійний, що можливо, варто від нього відмовитися. Існують інші шляхи, як підійти до наступного етапу – членства в (Альянсі). Польща, Угорщина і Чеська Республіка не мали ПДЧ, вони приєдналися (до НАТО) як тільки досягли критеріїв. (…) Декілька країн-членів Альянсу дали чітко зрозуміти, що Україна, як і Грузія не отримають ПДЧ у грудні. Якби це було б можливо, ми б це підтримали. Якщо (ПДЧ) неможливий, ми пошукаємо інших шляхів як зробити те, чого хочуть українці, (їх) лідери і уряд. Ми підтримаємо бажання України. Ми вважаємо, що вона готова приєднатися (до НАТО) вже зараз», -- зазначив посол Тейлор.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG