Спеціальні потреби

Які випробування чекають на нового міністра фінансів США


Новообраний президент США Барак Обама офіційно представив американцям лідерів своєї економічної команди. На чолі цієї групи людей – Тімоті Ґайтнер, кандидат на посаду міністра фінансів країни.

Заповнення цієї вакансії світ чекав з нетерпінням. Професор економіки Саймон Джонсон зазначив:

«Це добра новина, що Обама прийняв рішення. Я думаю, Ґайтнер надзвичайно кваліфікована людина, і важливо, щоб він розпочав працювати як можна швидше».

Гайтнер має великий досвід. На своїй нинішній посаді голови Резервного управління Нью-Йорка, Тім Ґайтнер знаходиться в епіцентрі подій на Волл Стріт і стежить за всіма економічними процесами:

«Наша система має багато сильних сторін, але якщо говорити напряму, я думаю, що наша довіра та впевненість у існуючій системі зазнали серйозної шкоди».

Відразу після університету Ґайтнер потрапив у команду колишнього Державного секретаря Генрі Кіссінджера. В Адміністрація Біла Клінтона він працював у міністерстві фінансів і безпосередньо займався розв’язанням кризи азійських ринків у кінці 90-их. Весь цей досвід, принаймні на кілька днів, вже надихнув інвесторів.

Окрім цього аналітики відразу помітити схожість Барака Обами та його кандидата на посаду міністра фінансів. Обом 47 років, обидва виглядають молодше свого віку та приваблюють своєю розкутою поведінкою. І той, і інший провели дитинство за кордоном. Ґайтнер виростав в Індії, Таїланді та Зімбабве. Майбутній президент любить пограти у баскетбол, і майбутній міністр фінансів це робить під час обідньої перерви у Федеральному резервному управлінні. Ґайтнер також любить серфінг та скейтбордінг.

Джастін Ределсон, університетський товариш Ґайтнера, говорить, що його друг та Обама мають схожий стиль керівництва:

«Він знаходить консенсус, вислуховуючи ідеї інших. Люди знають, що коли вони говорять з ним, він їх слухає».

Батько двох дітей, Тимоті Ґайтнер надзвичайно приватна людина. Однак, йому доведеться звикати бути у центрі уваги. Критики вже почали витягати на поверхню угоди між урядом та занепадаючими фінансовими установами, які були досягнуті за посередництвом Ґайтнера. Так, у випадку з інвестиційним банком «Ліман Бразерз», було прийнято рішення не рятувати компанію, що експерти тепер розцінюють як помилку.

Завдання, яке стоїть перед Тімоті Ґайтнером надзвичайно складне. Експерти порівнюють нинішню економічну ситуацію з депресією 30-их років. Однак, Ґайтнер, хоча і не економіст за освітою, має репутацію досвідченого спеціаліста та трудоголіка, що має йому пригодитися.

XS
SM
MD
LG