Спеціальні потреби

Актуально

У Брюсселі обговорили питання співпраці України з НАТО


Міністри закордонних справ країн-членів НАТО зібрались 2 грудня у Брюсселі для того, щоб обговорити питання майбутньої співпраці Альянсу із східними сусідами Україною, Грузією та Росією. І хоча, як стверджують соціологи, підтримка НАТО в Україні зросла майже у двічі і досягла 30%, головні гравці НАТО схоже уже вирішили, що на цьому етапі ні в України, ні у Грузії немає перспективи приєднатись до Плану дій щодо набуття членства у НАТО.

Минулого тижня напередодні зустрічі представників країн-членів НАТО у Брюсселі Державний секретар США Кондоліза Райс зробила заяву про те, що Україні та Грузії насправді не особливо потрібне приєднання до ПДЧ, оскільки обидві країни в майбутньому можуть стати членами НАТО без проходження цього етапу. За словами американського високопосадовця Північноатлантичний Альянс і без ПДЧ у найближчі роки інтенсифікує діалог з Україною та Грузію. Цю заяву зразу ж привітала Росія, яка дуже критично ставиться до перспективи майбутнього членства обидвох країн у НАТО.

Засідання у Брюсселі виглядає відлунням цих заяв. Європейські держави, особливо Німеччина та Франція, ще під час саміту НАТО у Бухаресті критично поставились до планів запросити Україну та Грузію до ПДЧ. А тепер, після війни між Грузією та Росією, як також політичною кризою в Україні, вони мають ще більше підстав відтермінувати цей процес:

Міністр закордонних справ Німеччини Френк Вальтер Штайнмаєр зазначив:

«Я маю надію, що ми усі дотримуватимемось плану погодженого у Бухаресті. Я не бачу причини поспішати зараз. Я не проти використання НАТО для допомоги Україні та Грузії проводити реформи. Саме тому ми маємо комісії НАТО–Україна, НАТО–Грузія».

І хоча європейські країни-члени НАТО виступають проти надання Україні та Грузії ПДЧ, посилаючись на нестабільність у обидвох країнах, насправді найбільше вони остерігаються протистояння з Росією, питання співпраці з якою на цьому брюссельському засіданні стоїть одним з ключових на порядку денному. Європейські країни, головно Італія та Німеччина виступають за відновлення співпраці з Росією.

Міністр закордонних справ Італії Франко Фратіні зазначив:

«Я думаю прийшов час для відновлення переговорів спочатку на неформальному, а потім і на формальному рівні. Я думаю, дуже важливо прокласти дорогу для відновленя Ради НАТО-Росія».

Увесь цей процес на думку оглядачів є свідченням того, що США не вдалось переконати своїх європейських колег піти наперекір Росії. Але разом з ненаданням Україні та Грузії можливості приєднатись до ПДЧ померла і мрія Джорджа Буша зробити надання ПДЧ Києву та Тбілісі успішною фішкою міжнародної політики своєї адміністрації.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG