Спеціальні потреби

Актуально

Ющенко апелює до КС за роз’ясненням кадрових змін

Віктор Ющенко засумнівався, чи можна міняти міністрів без зміни коаліції. З проханням роз’яснити конституційний механізм ротації окремих членів уряду президент звернувся до тлумачів Основного Закону.

Про те, що глава держави спрямував подання до Конституційного Суду, повідомила на брифінгу в п’ятницю представник президента в КС, заступник глави Секретаріату Марина Ставнійчук.

Як вона нагадала, про створення у парламенті коаліції оголосили 16 грудня минулого року. Саме тоді, як велить конституційна процедура, новопостала коаліція мала запропонувати кандидатури міністрів і прем’єра. Однак цього не сталося, – зауважила Ставнійчук. Натомість аж сьогодні, через два місяці після створення коаліції, Кабмін оголошує про намір здійснити окремі кадрові зміни в уряді.

Президент вважає ідею такою, що суперечить Конституції і просить конституційних суддів розтлумачити механізм ротації міністрів. Як повідомила Ставнійчук, глава держави очікує на відповідь у невідкладному порядку.

А тим часом у Верховній Раді вже зареєстрували проект постанови про відставку Віктора Пинзеника з посади міністра фінансів. 12 лютого міністр заявив про свій намір залишити ключовий пост в уряді Тимошенко, пояснивши це тим, що його «професійна позиція стала заручником політики». Відправити у відставку Пинзеника Верховна Рада готується вже наступного тижня. Найімовірніше, що на посаді його заступить екс-глава Нацбанку Сергій Тігіпко. Серед потенційних кандидатів експерти називають також імена екс-міністрів фінансів Ігоря Юшка та Ігоря Мітюкова, бютівців Івана Кириленка та Сергія Терьохіна і навіть голови Ради НБУ Петра Порошенка.

Очікують, що самою лиш заміною міністра фінансів кадрові «чистки» в уряді не обмежаться. Прем’єр Тимошенко заявила про необхідність заміни низки міністрів у своєму Кабінеті. При цьому БЮТ розраховує на підтримку опозиційних фракцій парламенту: підсобити голосами, буцімто, готові і Партія реґіонів, і КПУ.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG