Спеціальні потреби

З поглибленням кризи в Україні зростає злочинність


В Україні зростає злочинність, особливо у великих містах. У столичному Києві кількість вуличних злочинів збільшилась останнім часом на 30%. Невтішну статистику оприлюднив у четвер на міжвідомчій нараді керівників силових відомств начальник Головного управління МВС України у місті Київ Віталій Ярема. Як він сказав журналістам, ідеться, зокрема, про заволодіння коштами у залах ігрових автоматів та у торговельних установах без охорони. При цьому Ярема додав: майже третину тих злочинів скоюють приїжджі.

Пограбування банків також перестало бути для України екзотикою. Як повідомив начальник столичного ГУ МВС, міліція розшукує злочинця, який торік здійснив розбійний напад на дев’ять банківських установ у столиці. «Ми встановили, що це дійсно одна особа вчиняла ці злочини. Підозрюваний не боїться залишати свої відбитки пальців. Він не судимий, і в цьому складність розкриття цього злочину», – визнав Ярема.

А присутній на цій же міжвідомчій нараді міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко зробив песимістичний прогноз. На його думку, напади на банки можуть почастішати. За словами міністра, до цього зловмисників провокує низький рівень розкриття таких злочинів. Адже тільки половину банківських установ в Україні охороняє міліція. «Якщо Держслужба охорони МВС сьогодні контролює 47% банківських установ, то зрозуміло, що друга половина залишається не захищеною», – заявив міністр. Як він додав, належна охорона банків є ключовим запобіжником від розбійних нападів. Луценко закликав Національний банк зобов’язати усі банківські установи встановити в себе відеокамери спостереження.

Зростання злочинності, викликане економічною кризою, уже не вперше стає предметом обговорення керівників силових відомств. Міліція оприлюднює щоразу тривожнішу статистику і збільшує патрулювання столиці та інших великих міст. Для гарантування безпеки громадян МВС України запропонувало також удатись до самооборони. Міністр внутріших справ Юрій Луценко виступив з ініціативою дозволити усім українцям вільно купувати зброю – пістолети травматичної (не смертельної) дії. Відповідний законопроект уже зареєстрований у Верховній Раді, однак ідея залишається контроверсійною.

XS
SM
MD
LG