Спеціальні потреби

Уряд просить депутатів приділити час для Євро-2012


Кабінет Mіністрів України хоче негайного розгляду в парламенті рішень, необхідних для підготовки Євро-2012. Уряд просить депутатів приділити цьому питанню один пленарний день – каже віце-прем'єр-міністр України Іван Васюник.

В першу чергу йдеться про закони, які стосуються підвищення привабливості інвестиційного клімату. Зокрема, законопроекту про державне приватне партнерство; відчуження землі, яка перебуває у приватній власності на суспільні проблеми тощо.

Дo червня Кабінет Mіністрів скоригує плани реалізації об'єктів підготовки України до Євро-2012. Для цього уряд за сприяння Світового банку має намір провести інвестиційну зустріч з міжнародними фінансовими організаціями.

Васюник також зауважив, що минулого року відбулося майже стовідсоткове фінансування основних об'єктів інфраструктури з метою підготовки до Євро-2012. Майже 1 млрд. грн. виділено на підготовку аеропортів; 250 млн. грн. - на реконструкцію НСК "Олімпійський", 1,5 млрд. грн. - на підготовку загальнонаціональних доріг.

Найбільші проблеми існують щодо тих об`єктів, які планують побудувати за кошти приватних інвесторів. В першу чергу йдеться про інфраструктуру розміщення – готелі та мотелі. Все це в уряді пов`язують з кризою.

Для стимулювання підготовки готельної інфраструктури в умовах фінансової кризи уряд ухвалив розпорядження про першочергові заходи з будівництва, реконструкції та переоснащення об'єктів розміщення. Зокрема, планується побудувати, реконструювати чи переоснастити 300 готелів.

Водночас віце-прем`єр Васюник закликає не пов`язувати проблеми Євро-2012 зі зміною курсу, аргументуючи це тим, що для будівництва переважно застосовуються українські матеріали, а вони у ціні не зросли.

Українська та європейська преса час від часу висловлює побоювання щодо того, чи встигне Україна підготуватися до чемпіонату. Не так давно польські журналісти розповсюдили інформацію про те, що Львів таки не прийматиме у себе Чемпіонат і що замість там змагання проходитимуть у польському Хожуві або Кракові.

Водночас від того, як пройде Євро-2012, залежатиме подальша інтеграція України до ЄС, вважають європейські експерти.

Призначаючи у квітні 2007 року Польщу та Україну організаторами Євро-2012, УЄФА ухвалила, що чемпіонат проходитиме в чотирьох містах кожної країни, зокрема в Україні це Київ, який ймовірно прийматиме фінал змагання, Львів, Донецьк та Дніпропетровськ.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG