Спеціальні потреби

Актуально

Студенти дають перевагу місцевим продуктам
Вибір транспортного засобу – автомобіля чи метро – впливає на те, скільки вуглецю потрапить в атмосферу. А от, експерти кажуть, що і вибір їжі також впливає на навколишнє середовище. В американських коледжах і університетах розпочався рух за те, щоб пропонувати студентам місцеві продукти харчування і таким чином сповільнити глобальне потепління.

Їдальня Американського університету у Вашингтоні – улюблене місце Кейсі Роу. У студентській їдальні під назвою «З ферми на виделку», пропонують страви, приготовані, виключно з продуктів місцевих господарств.

Студентка Американського університету Кейсі Роу: «На мою думку ця їжа свіжіша і краще смакує».

Приятелька Кейсі – Джулі Манро каже, що приходить сюди і тому, що дбає про навколишнє середовище.

«Чим коротші дистанції перевезення продуктів, тим менше пального використовується. Перевезення - важливий фактор у зменшенні викидів вуглецю в атмосферу».

Кейсі Роу додає, що вони таким чином допомагають місцевим фермерам, малому родинному бізнесу.

Програма «З ферми на виделку» є частиною заходів, покликаних розвинути у студентів почуття відповідальності. Крис Муді є виконавчим директором з питань житла і харчування в Американському університеті.

«На мій погляд, люди не задумуються над походженням продуктів, коли приходять у їдальню. А ми розповідаємо їм про фермерство і місцеву економіку».

Дедалі більше університетських їдалень у Сполучених Штатах забезпечуються продуктами харчування з місцевих господарств. Каліфорнійська компанія «Бон Апетіт» доставляє місцеву городину до приблизно чотирьохсот коледжів і корпорацій по всій країні.

Районний керівник компанії «Бон Апетіт» Івон Матесон:

«Усі наші відділи беруть участь у програмах закупівлі місцевих продуктів для кафе та університетів, які ми обслуговуємо».

Харчові складники, що входять у типову американську страву, транспортують у середньому дві тисячі чотириста кілометрів від місця вирощування.

Мері Сото є головним кухарем студентської їдальні в Американському університеті. Вона каже, що закуповує принаймні двадцять відсотків продуктів на фермах, розташованих у радіусі не більше двохсот сорока кілометрів.

«Проблема у тому, що вирощення овочів та фруктів залежить від сезону, зокрема вздовж східного узбережжя США», - каже Мері.

Також кухар студентського кафе у Мерилендському університеті Франц Коралес каже, що сімдесят-вісімдесят відсотків страв, які він готує, містять продукти місцевих господарств.

«Через цю програму і завдяки інформації, яку ми подаємо на університетській інтернет-сторінці, студенти знають, звідки надходять продукти харчування, і вони вдячні за це».

Кейсі Роу, яка є директором студентської організації «Еко-сенс», каже, що її організація виступає за те, щоб Американський університет ініціював ще більше програм, скерованих на зменшення забруднення довкілля і підтримку місцевої економіки.

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG