Спеціальні потреби

Нарковійна у Мексиці створює загрозу безпеці США

Від початку року кількість загиблих у війні між наркокартелями у Мексиці перевалила за тисячу, сто жертв – місцеві правоохоронці. Офіційні особи повідомляють, що картелі перейшли на нову тактику, яка має всі ознаки тероризму – підкладання вибухівки в автомобілі, придорожні бомби, гранати. В офіційному звіті мексиканських правоохоронців говориться, що країна стоїть на межі громадянської війни. Хвиля насильства перекинулась і на прикордонні з Мексикою американські території. Поліція США повідомляє про пов’язані з нарковійною вбивства та викрадення людей.

Міністр внутрішньої безпеки Дженет Неаполітано зазначила, що рівень небезпеки у США підвищився через те, що відбувається у Мексиці. Білий дім оголосив про план Міністерства внутрішньої безпеки виділити 700 мільйонів доларів на проведення операцій з безпеки та вислати сто поліцейських та п’ять вертольотів на прикордонні території.

Надання грошової допомоги та техніки для посилення безпеки на кордоні було затверджене ще Адміністрацією Буша. Деякі фахівці, однак, вважають, що Обама має також зробити додаткові кроки для вирішення проблеми у довгій перспективі.

Тим часом мексиканські офіційні особи кажуть, що бойовики купляють зброю в американських крамницях. Відтак, головне завдання спеціальних агентів, яких надсилає Міністерство внутрішньої безпеки – зупинити контрабанду зброї через кордон. Частина виділених коштів піде на допомогу місцевим правоохоронцям: 80 мільйонів доларів будуть розподілені між сотнями відділків уздовж майже трьох з половиною тисяч кілометрів кордону.

Ще один недолік плану нової адміністрації – відсутність додаткових коштів на подолання головної проблеми – наркозалежності. Статистика вказує, що лише минулого року у США було продано наркотиків на 65 мільярдів доларів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG