Спеціальні потреби

Актуально

Конні Калп вперше показала трансплантоване обличчя
Через п’ять місяців після операції жінка, якій зробили першу в країні пересадку обличчя, з’явилася перед телекамерами. До цього моменту її ідентичність та місце перебування тримали в таємниці. Тепер, у присутності лікарів клініки у Клівленді, де провели трансплантацію обличчя, пацієнтка розповіла свою історію.

Вона все ще потребуватиме додаткових операцій, а також працюватиме з логопедом, який допоможе їй навчитися використовувати нові м’язи. Але сьогоднi Конні Калп відчула, що вона готова показати світові своє нове обличчя:

«Я хочу сказати, якщо ви бачите когось з пошкодженим обличчям, хто не такий привабливий, як ви – не судить його. Ви не знаєте, що з ним трапилося».

П’ять років тому Конні вистрелив в обличчя її власний чоловік, який відбуває покарання. Разом з обличчям вона втратила своє соціальне життя. Коли вона йшла вулицею діти розбігалися з жаху.

У грудні лікарі зробили операцію, яка тривала 22 години. 80% обличчя Конні було імплантовано. Це – м’язи, шкіра та кістки жінки, яка загинула всього кілька годин перед тим. Тепер Конні знову може їсти та пити без трубочки. Вона знову відчуває запахи і вчиться посміхатися.

До кінця свого життя Конні має приймати спеціальні препарати, аби її тіло не відторгало донорських органів. Лікарі кажуть, що з часом та ще кількома операціями пацієнтка виглядатиме навіть краще,аніж тепер.

Сама ж Конні зазначає: «Ти ніколи не знаєш, що з тобою може трапитися. Ти можеш бути прекрасною, а потім потрапити в автомобільну аварію. Ти ніколи не знаєш. В один день можна все втратити».

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG