Спеціальні потреби

Актуально

USA/USA допомагає українцям навчатися у США
Бажання навчатися за кордоном було колись, ледь не для кожного українського школяра, недосяжною мрією. Але тепер, завдяки різноманітним американсько-українським програмам, це не виглядає такою вже й великою проблемою, хіба-що коштовна оплата самого навчання. Посприяти українським студентам взялася американська організація USA/USA, яка допомагає їм отримати повні стипендії на увесь період навчання.

Абітурієнтів іноземних вузів найбільше турбує те, як оплатити коштовне навчання у тому ж Гарварді, чи Єльському університеті. Адже освіта в таких закладах обходиться, в середньому, у сто п’ятдесят тисяч доларів. Посприяти українським школярам у вирішенні цих питань взялася заснована у США організація USA/USA, яка допомагає студентам отримати повні стипендії на увесь період навчання.

Організація USA/USA працює вже сімнадцять років. Все починалося з одного студента, згадує засновник програми Богдан Оришкевич, а тепер листи із запрошенням подаватися на неї розсилаються до кількох тисяч українських шкіл. І все це заради того, аби відібрати десятьох найперспективніших учнів, які матимуть гарні шанси отримати стипендію на навчання у престижних закордонних вузах.

«Вони мусять долучити оцінки за останні чотири роки, рекомендації від учителів чи школи, рекомендації від друзів. Вони мусять написати нариси, пройти інтерв’ю, потім здати екзамени з математики і англійської мови, і тільки тоді - інтерв’ю зі Сполученими Штатами», - каже Оришкевич.

Організатори наголошують, що не надають стипендії, а лише інформують, де і як її можна отримати та допомагають абітурієнтам із іспитами. Зокрема після відбору найкращих десяти учнів, організація безкоштовно проводить для них у Криму спеціальний дванадцятиденний навчальний семінар.

«Ми платимо за всі іспити, надаємо підручники для підготовки до тих іспитів, і морально їх підтримуємо». – каже Богдан Оришкевич.

Податися на програму коштує мінімальних зусиль – це можна зробити не виїжджаючи за межі рідного міста чи села. Навіть інтерв’ю з кандидатом проходить у телефонному режимі. І все це безкоштовно. Подаватися мають право не лише випускники, але й учні восьмого, дев’ятого і десятого класів. Організатори пояснюють, що процес підготовки абітурієнта може затягтися, і інколи це забирає не один рік. Вони зізнаються, що не завжди перемагають найздібніші учні. Досить часто буває навпаки, коли аплікат перемагає наполегливістю.

Богдан Оришкевич згадав, наприклад Михайла Лемеша, з Запоріжжя, який, як сказав він, ледве знав англійську мову, але сьогодні вчиться у Гарварді. І це навчання у Гарварді коштувало Михайлові п’ять років наполегливої праці та підготовки.

«Я не можу сказати, що цей хлопець є супер обдарованим, - зазнашив Оришкевич, - але в нього була наполегливість. Він ніколи не втрачав надії. Часом він здавав іспит, не був задоволений результатом і просив: «заплатіть – мені знову» …. і я за нього знову платив. Часом він два рази на місяць здавав той самий екзамен, проявляючи тим свою наполегливість».

Подібну історію розповідає інший учасник програми USA/USA Стас Веселовський, із Керчі:

«Мені подзвонив доктор Оришкевич - годину розповідав який я хороший аплікант і сказав, що він мене не бере. Пояснив, що саме мені треба виправити. Я виправив і наступного року таки поступив».

Чимало студентів були прийняті у програму з першого разу. Щоправда деякі зізнаються, що такого від себе вони навіть не очікували.

Катерина Козирицька з Масачусетського інституту технологій, яка також із міста Керч, згадує:

«Я отримала листа від Марини Баєвої, подивилася скільки людей поступають на різні програми, і подумала: якщо вони змогли, то й я зможу».

За період існування програми за кордон на навчання виїхало вже майже 50 студентів і організатори кажуть, що це лише початок. Проблема, говорять вони, полягає лише в одному – чимало учнів сьогодні недооцінюють свої здібності і, як наслідок, навіть не подають заявки на участь у програмі.

Веб-сторінка програми USA/USA - www.ukrainianscholarships.org

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG