Спеціальні потреби

Актуально

День пам’яті у США відзначив і найстаріший ветеран
Френк Баклс, як і вся країна, відсвяткував День пам’яті загиблих у війнах. Френку сто вісім років і він – останній з живих американських ветеранів Першої світової війни. Загалом у тій війні взяли участь понад чотири мільйони сімсот тисяч солдатів США.

Ветеран Першої світової війни Френк Баклс згадує воєнні події. Він каже, що відразу усвідомив, що війна – це дуже серйозна ситуація».

Френк мав на увазі Першу світову війну. У свої 108 років він – останній живий американський ветеран тієї війни. У 1917 році Френк був замолодим, аби йти на війну. Тож він збрехав щодо свого віку, хоча брехнею він це не любить називати: «Я не брехав, я невірно розтлумачив», - пояснює сьогодні він.

Тлумачення Френка спрацювало, і він став капралом. Він згадує єк вирушив у дорогу в грудні 1917 року на човні «Карпатія», тому самому, що прийшов на порятунок «Титанику».

Однак «Карпатію» відправили до Англії, а молодого Френка вабили інші місця. «Я марив Францією. Один сержант мені порадив: туди можна швидко дістатися, якщо працюватимеш у кареті при польовому шпиталі».

Водінню Френк навчився ще на родинній фермі, й ця навичка привела його до Франції. По закінченню війни, він супроводжував німецьких вояків назад до Німеччини. У 1942 під час Другої світової війни він перебував у Манілі, коли місто атакували японці. Відтак Френк провів три роки у таборі для військовополонених. Його службу за Першої світової війни згадують навіть сенатори, йому аплодують навіть президенти.

Здається, для 108-річного Френка дні битви в минулому, та він і досі бореться – за зведення меморіалу Першої світової війни у Вашингтоні. У столиці Америки є лише дуже занедбаний пам’ятник на честь місцевих воїнів, що загинули під час тої війни. Але це аж ніяк не задовольняє Френка Баклса, який каже, що не втрачає надії на те, що у Вашингтоні також буде зведено всенаціональний монумент.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG