Спеціальні потреби

Актуально

Президент Обама виступив з посланням до мусульманського світу

Президент Барак Обама закликав до нового початку у відносинах між Сполученими Штатами і мільярдом мусульман у світі, кажучи, що спіралі «підозріння і незгоди» слід покласти край.

У промові, виголошеній у Каїрському університеті, пан Обама заявив, що насильницький екстремізм використав напруження між мусульманами і Заходом. Він додав, що Сполучені Штати і мусульманський світ мусять докладати спільних зусиль для подолання екстремізму в усіх його формах.

Обама говорив про свій план виведення американських військ з Іраку і залишення Іраку самим іракцям. Він сказав, що Сполучені Штати хочуть, щоб їх війська повернулися додому також з Афганістану, але додав, що він відданий справі продовження боротьби з екстремістами, які хочуть вбивати американців та громадян інших країн.

Президент ОБАМА назвав ізраїльсько-палестинський конфлікт важливим джерелом напруження і повторив потребу існування окремої палестинської держави поруч з Ізраїлем. Він сказав, що палестинці мусять відмовитись від насильства, а ізраїльтяни мусять визнати право на існування Палестини. Пан Обама також сказав, що Сполучені Штати готові зробити кроки назустріч Ірану і подолати десятиліття недовіри.

У загальному, Обама заявив, що він відданий підтримці урядів, які основані на демократичних ідеалах справедливості, прозорості й свободи. Президент також закликав до релігійної терпимості та підкреслив важливість рівності жінок. Він зробив цю заяву в Єгипті у час, коли активісти правозахисного руху піддають критиці стан прав людини і демократії в тій країні.

Президент Обама закінчив свою промову словами, що «новий початок» може бути досягнутий лише шляхом співпраці і залишення позаду минулого «страху» і «недовір’я».

Ще до своєї промови пан Обама мав зустріч з президентом Єгипту Госні Мубараком, під час якої сказав, що Сполучені Штати віддані справі партнерства з країнами Близького Сходу. Американський президент прибув до Єгипту після зустрічі з королем Абдуллою в Саудівській Аравії.

Після відвідин Єгипту президент відбуде до Німеччини і Франції, де матиме зустрічі з європейськими лідерами і візьме участь у відзначеннях 65-х роковин висадки союзницьких військ e Нормандії, що прискорило перемогу в Другій світовій війні.


Свої коментарі про промову президента Барака Обами в Каїрі можете надіслати на адресу < holos@voanews.com >.

Всі новини дня

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Більше

XS
SM
MD
LG