Спеціальні потреби

У США власники сімейних автосалонів не здаються

Банкрутство гігантів американської автобудівельної промисловості спричиняє закриття сотень автосалонів, хоча інші сподіваються, без великих втрат, пережити скруту.

В автосалоні у Віндбері – старому шахтарському містечку з населенням 5 тисяч людей - панує спокійна атмосфера. Генеральний директор підприємства Френк Аркуріо не дуже переймається економічним спадом, покладаючись на солідну базу клієнтів:

«Ми не тиснемо на людей. Ми прагнемо продати машину, але іноді це не виходить. У нас такий бізнес – якщо ми добре ставимось до людей, то вони завжди повертаються».

Однак тут розуміють, що доброї репутації автосалону може бути недостатньо у цей важкий економічний період. Тут намагаються підтримувати парк автомобілей, які можна продати за 30-60 днів.
Власник автосалону Метт Смит говорить, що нелегко продавати машини, коли людям важко отримати позику на їх купівлю:

«Нам пощастило налагодити добрі стосунки з великим банком, і ми їх маємо вже 25 років. Але для багатьох інших це сьогодні проблема. І вони втрачають бізнес».

На продаж впливають стрибки цін на бензин. За останні кілька тижнів ціна на бензин почала швидко зростати. Торік, коли ціни піднялись до рекордного рівня, різко впали продажі великих автомобілів.

Все ж усі п’ять автосалонів Смита мають сталу кількість клієнтів.
Компанія також успішно продає машини через Інтернет.

Продавець Скотт Лонґ вивішує листи від задоволених покупців на стінку. Загальна сума здійснених ним продажів складає шестизначну цифру:

«Я продаю у США, Канаді, в Європі, Японії, Австралії – практично всюди у світі», - гордиться він.

Автосалон спеціалізується на десяти різних марках, серед яких –Крайслер, який оголосив банкрутство. Однак, Метт Смит тут бачить перспективу.

«Коли ми дивимось на наше місце в цій грі, то бачимо важливу нішу, де ми поєднуємо створений виробником продукт зі споживачем. Оскільки споживачам необхідно мати стосунки з нами – коли треба щось відремонтувати, замінити деталі чи колеса».

Смит говорить, що зараз його бізнес не процвітає. Однак, він впевнений, що зможе пережити ці складні економічні часи завдяки індивідуальному підходу до покупців.

XS
SM
MD
LG