Спеціальні потреби

Шотландський міністр захищає своє рішення про звільнення з ув’язнення хворого терориста


Міністр юстиції Шотландії Кенні Макаскілл захищав своє рішення про те, щоб невиліковно хворому терористу дозволити повернутися до Лівії. Макаскілл заявив шотландським законодавцям, що він мав наради з родинами жертв бомбової атаки, а також з високопоставленими американськими офіційними особами перед тим, як звільнити з в’язниці Абделя Басета аль-Меграхі. Він додав, що дотримувався шотландського закону у винесенні рішення, про яке він сказав, що зробив самостійно.

Аль-Меграхі відбував термін довічного ув’язнення за причетність до підірвання у грудні 1988 року авіалайнера компанії Пан-Амерікен над містечком Локербі у Шотландії. Тоді загинуло 270 людей, включно майже із 200 американцями, які поверталися додому на період свят.

Аль-Меграхі, який завжди твердив, що він невинен, повернувся в четвер до Лівії, де його вітали як героя. Макаскілл заявив, що велелюдна церемонія привітання в Тріполі колишнього в’язня порушила раніше отриману від лівійської сторони обіцянку, що поверненню аль-Меграхі не надаватиметься великого розголосу.

XS
SM
MD
LG