Спеціальні потреби

Верховна Рада у вівторок відкриває нову сесію


Завтра український парламент розпочне нову сесію. Раніше очікувалося, що 1 вересня відбудеться лише відкриття сесії і що далі депутати працюватимуть в округах. Однак, оскільки за час канікул накопичилося чимало нагальних проблем, лідери фракцій домовилися проголосувати за проведення сесійного тижня.

Окрім того, після відкриття сесії, виголошення народними депутатами заяв та виступів і затвердження порядку денного сесії депутати планують розглянути законопроект щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, який вже був ухвалений парламентом в першому та другому читаннях. Нагадаємо, саме це питання було причиною кількатижневого блокування Верховної Ради на початку літа.

Крім того, законодавці вирішуватимуть питання щодо подолання вето президента на закон «Про всеукраїнський референдум», а також прийматимуть рішення про направлення до Конституційного суду законопроектів щодо змін до Конституції, зареєстрованих відповідно до Основного закону у Верховній Раді України.

Також, уряд надіслав лист на ім`я голови Верховної Ради Володимира Литвина, в якому просить ВР включити у порядок денний сесії невідкладні антикризові законопроекти, розроблені Кабінетом Міністрів.

Глава уряду ЮліяТимошенко каже, що законопроекти стосуються змін принципів формування міжбюджетних відносин, врегулювання земельних питань, а також внесення змін до Конституції щодо виборів до органів самоврядування, а також скасування депутатських пільг.

Крім того, прем`єр вважає за необхідне у невідкладному порядку розглянути ще вісім законопроектів, направлених на протидію таким явищам як рейдерство, тіньова приватизація і тіньова схема банкрутства підприємств. Ще двадцять законопроектів від уряду направлені на впорядкування соціальних пільг.

Натомість спікер Литвин вважає, що першочергово депутати мають розглянути кадрові питання. За його словами, «не може тривати так далі, коли у нас немає міністра фінансів, міністра оборони і міністра закордонних справ».

Спікер наголошує, необхідно «щоб ми завтра мали прогнозований розвиток подій, бо відсутність домовленостей призведе до того, що ми заспіваємо, виступимо від фракцій, а потім отримаємо заблоковану Верховну Раду України».

Натомість експерти не надто оптимістичні щодо продуктивності депутатів під час цієї передвиборчої сесії. Політолог Вадим Карасьов прогнозує, що вся діяльність парламенту під час осінньої сесії буде підпорядкована логіці президентської виборчої кампанії. «Верховна Рада займатиметься трьома Б: боротьбою, блокадою, бутафорією», - сказав він, додавши, що закони при цьому відійдуть на другий план.

XS
SM
MD
LG