Спеціальні потреби

Актуально

Клінтон закликала Росію шанувати основні права людини
Державний Секретар США Гілларі Клінтон завершила свій перший на цій посаді візит до Москви. Окрім часто обговорюваних питань ядерної програми Ірану, скорочення стратегічних озброєнь та співпраці у ядерній галузі, Гілларі Клінтон також нагадала російському керівництву про важливість дотримання громадянських свобод та розслідування злочинів проти журналістів:

«Суспільство не може називатись справді відкритим, коли тих, хто голосно висловлює свою думку, вбивають і люди не вірять у верховенство права. Коли вбивці діють, розуміючи свою безкарність».

Про це Клінтон заявила у Москві під час зустрічі з правозахисниками. Для самих російських громадських активістів, які відчувають на собі тиск влади щодня, позиція американського високопосадовця була принципово важливою – каже голова московської Гельсінської групи Людмила Алексеєва:

«Ви знаєте, мені дуже сподобалось, що Гілларі Клінтон виступила з високою повагою до прав людини і те, що вона та президент Обама поділяють ці цінності, на яких будується західний світ».

Під час зустрічі з журналістами на радіостанції «Ехо Москви» Гілларі Клінтон повідомила, що піднімала питання вбивств російських журналістів на зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим:

«Я згадала про вбивства журналістів і наголосила, що ця проблема турбує не лише нас у Сполучених Штатах, але і росіян, і не тільки активістів, але усіх людей. І ми не віримо у те, що було зроблено достатньо для того, щоб винні не уникнули покарання».

Гілларі Клінтон також наголосила, що хоча президент Обама та президент Медвєдєв мають добрі особисті стосунки і вірять один одному, це не означає, що вони погоджуються в усіх питаннях. Але, за її словами, США готові перевернути сторінку періоду «холодної війни» і сподіваються, що Росія зробить те саме.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG