Спеціальні потреби

Віктор Ющенко подав виборчі документи до ЦВК


Президент України Віктор Ющенко подав у вівторок до Центральної виборчої комісії документи для участі у президентських перегонах. Таким чином він підтвердив свій намір удруге змагатися за найвищу посаду в державі. Пояснюючи мотиви свого рішення, Віктор Ющенко висловив переконання, що нинішній склад парламенту і уряду несуть загрозу незалежності держави та свободі громадян. «Національне відродження, демократичний процес як кисень для України і спосіб нашого життя, європейська інтеграція – це ті три завдання, які лежать на плечах кожного українця, якщо ми дбаємо про своїх дітей, про українське майбутнє. Тому я йду в президенти», – пояснив глава держави суть своєї кампанії.

Президент вирішив не чекати, коли його кандидатуру підтримає з'їзд партії «Наша Україна» і буде балотуватися шляхом самовисунення. Віктор Ющенко, за словами працівників його секретаріату, в якості застави вніс власні кошти у сумі 2,5 мільйони гривень. ЦВК має розглянути документи кандидата і схвалити рішення про його реєстрацію протягом п'яти днів. Після цього претендент отримає право проводити агітацію.

В секретаріаті заявляють, що президент на час виборів не піде у відпустку. Проте, щоб уникнути закидів у незаконній агітації, здійснюватиме передвиборчі зустрічі й заходи лише у вихідні дні та неробочий час. А от від тих керівників місцевих адміністрацій, які очолять виборчі штаби Віктора Ющенка в регіонах, вимагатимуть тимчасово залишити посади. Як запевняють у президента, чиновники не використовуватимуть державного майна та автотранспорту для агітації за президента.

Тим часом Центрвиборчком зареєстрував кандидатами в президенти колишнього керівника НБУ Сергія Тігіпка та народного депутата Інну Богословську. Цього тижня посвідчення кандадата також може отримати лідер опозиційної Партії регіонів Віктор Янукович. У ЦВК прогнозують, що на наступних виборах бажаючих стати президентом в Україні буде від 20 до 30 осіб.

XS
SM
MD
LG