Спеціальні потреби

‘Transparency International’: корупція в Україні погіршується


За минулий рік Україна скотилася на 12 позицій в рейтингу найбільш корумпованих країн, який проводить авторитетна міжнародна організація ‘Transparency International’. За підрахунками ТІ, Україна посідає 146-е місце з 180 держав, де проводилося дослідження. Погіршення стану експерти пов'язують із політичною кризою в країні та толерантним ставленням до цього явища самих українців.

За показниками корумпованості експерти поставили Україну на один щабель із Росією, Кенією, Еквадором та Сьєрра-Леоне. З пострадянських країн найкраще ситуація виглядає в Естонії. Вона посіла 27 місце в рейтингу. Україну випередили майже всі країни СНД крім кількох середньоазійських держав. Експерти ‘Transparency International’ відзначають погіршення ситуації в Україні протягом останніх двох років. До цього у перші два роки президентства Віктора Ющенка країна покращувала свої позиції у рейтингах і випереджала своїх сусідів.

Уряди інших країн і міжнародні організації висловлюють готовність допомогти Україні в протидії корупції. Напередодні про це заявили представники Сполучених Штатів і Ради Європи. Президент Групи держав РЄ проти корупції (GRECO) Драґо Кос схвально оцінив розроблений урядом пакет антикорупційних законів і закликав ухвалити їх і перейти до втілення в реальне життя:

«Я знаю мало країн, де б за такий короткий час було б зроблено так багато, як нині робить Україна. Уряд передав до парламенту багато антикорупційних законопроектів. Я маю на увазі законодавство про конфлікт інтересів, про декларування чиновниками доходів та створення Національного антикорупційного бюро. Щоб досягти прогресу в боротьбі із корупцією, Рада має схвалити ці документи. Але якщо ці закони не запрацюють, українські громадяни не відчують змін на краще».

Тим часом український парламент сьогодні не підтримав ідею посилення відповідальності за отримання хабарів держслужбовцями, суддями та співробітниками правоохоронних органів. Депутати фактично відхилили законопроект, яким пропонувалося позбавляти волі на 15 років або довічно із конфіскацією майна за хабар у сумі понад 10 тисяч доларів.

XS
SM
MD
LG