Спеціальні потреби

Росія сподівається на вчасне укладення нового Договору СНО


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сподівається, що Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь із Сполученими Штатами, відомий також як СНО-1, буде підписаний перед тим, як на початку грудня припинить свою чинність діючий договір. Лавров також сказав, що не передбачає допущення сторонами будь-яких порушень на час тривання ратифікаційного процесу.

На прес-конференції в Москві міністр Лавров сказав, що і російський, і американський президенти вповні згідні з тим, що учасники переговорів щодо скорочення озброєнь повинні зробити все можливе для підписання нового Договору про скорочення стратегічних озброєнь до 5 грудня, коли закінчується чинність нинішнього договору. Лавров також сказав, що Росія і Сполучені Штати дотримуватимуться чинної угоди до часу ратифікації нової законодавцями обох країн:

«Згідно з Віденською конвенцією про право міжнародних договорів, сторони, після підписання угоди, договору, стримуються від будь-яких дій, що суперечать предмету і меті підписаного ними документу».

Заява Лаврова була відповіддю на недавню заяву директора відділу з питань Росії у Раді національної безпеки США Майкла Макфола, який сказав, що новий договір неможливо буде ратифікувати до 5 грудня. Російський міністр сказав, що повністю зрозуміло, що ратифікація вимагає часу.

У 1969 році міжнародна громадськість прийняла Віденську конвенцію, яка стосується договорів між країнами, включно з документами, які було підписано, але не ратифіковано.

Дотепер чинний договір було підписано за кілька місяців до колапсу Радянського Союзу у 1991 році. Він зобов’язував обидві сторони скоротити свої ядерні арсенали. Тепер експерти на переговорах, що відбуваються в Женеві, намагаються усунути відмінності в поглядах щодо кількості пускових установок, які будуть санкціоновані новим договором. Росія віддає перевагу меншій кількості та хоче заборонити американські ракети, бомбардувальники і підводні човни, які вже не є оснащені ядерною зброєю.

Торкаючись інших питань, міністр Лавров заявив, що немає зв’язку між зробленою у понеділок заявою про відстрочку введення в експлуатацію спірної іранської атомної електростанції в Бушері і переговорами щодо іранської ядерної програми. Він додав, що причина відстрочки суто технічна і що просто потрібно більшечасу для запевнення якісної та ефективної роботи АЕС.

Він також сказав, що надто рано говорити про відсутність успіху в міжнародних зусиллях з метою переконання Ірану погодитися на запропонований ООН план щодо збагачення урану. Згідно з цим планом, Росія і Франція мали б збагачувати уран для Ірану, щоб уникнути цим можливість виготовлення Тегераном урану самотужки та застосування його для виготовлення ядерної зброї.

XS
SM
MD
LG