Спеціальні потреби

Росія сподівається на вчасне укладення нового Договору СНО


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сподівається, що Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь із Сполученими Штатами, відомий також як СНО-1, буде підписаний перед тим, як на початку грудня припинить свою чинність діючий договір. Лавров також сказав, що не передбачає допущення сторонами будь-яких порушень на час тривання ратифікаційного процесу.

На прес-конференції в Москві міністр Лавров сказав, що і російський, і американський президенти вповні згідні з тим, що учасники переговорів щодо скорочення озброєнь повинні зробити все можливе для підписання нового Договору про скорочення стратегічних озброєнь до 5 грудня, коли закінчується чинність нинішнього договору. Лавров також сказав, що Росія і Сполучені Штати дотримуватимуться чинної угоди до часу ратифікації нової законодавцями обох країн:

«Згідно з Віденською конвенцією про право міжнародних договорів, сторони, після підписання угоди, договору, стримуються від будь-яких дій, що суперечать предмету і меті підписаного ними документу».

Заява Лаврова була відповіддю на недавню заяву директора відділу з питань Росії у Раді національної безпеки США Майкла Макфола, який сказав, що новий договір неможливо буде ратифікувати до 5 грудня. Російський міністр сказав, що повністю зрозуміло, що ратифікація вимагає часу.

У 1969 році міжнародна громадськість прийняла Віденську конвенцію, яка стосується договорів між країнами, включно з документами, які було підписано, але не ратифіковано.

Дотепер чинний договір було підписано за кілька місяців до колапсу Радянського Союзу у 1991 році. Він зобов’язував обидві сторони скоротити свої ядерні арсенали. Тепер експерти на переговорах, що відбуваються в Женеві, намагаються усунути відмінності в поглядах щодо кількості пускових установок, які будуть санкціоновані новим договором. Росія віддає перевагу меншій кількості та хоче заборонити американські ракети, бомбардувальники і підводні човни, які вже не є оснащені ядерною зброєю.

Торкаючись інших питань, міністр Лавров заявив, що немає зв’язку між зробленою у понеділок заявою про відстрочку введення в експлуатацію спірної іранської атомної електростанції в Бушері і переговорами щодо іранської ядерної програми. Він додав, що причина відстрочки суто технічна і що просто потрібно більшечасу для запевнення якісної та ефективної роботи АЕС.

Він також сказав, що надто рано говорити про відсутність успіху в міжнародних зусиллях з метою переконання Ірану погодитися на запропонований ООН план щодо збагачення урану. Згідно з цим планом, Росія і Франція мали б збагачувати уран для Ірану, щоб уникнути цим можливість виготовлення Тегераном урану самотужки та застосування його для виготовлення ядерної зброї.

Відео

Інтерв'ю із Оленою Шуляк. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00
XS
SM
MD
LG