Спеціальні потреби

Київ обурений антиукраїнськими заявами Рамзана Кадирова


Різкі заяви президента Чеченської республіки Рамзана Кадирова викликали резонанс в Україні. Інтерв'ю керівника одного з суб'єктів Російської Федерації британському часопису обурило українських політиків. Войовничий лідер Чечні закликав Кремль до більш агресивної політики щодо України і Грузії і говорить про можливість військового нападу на обидві країни.

Українське Міністерство закордонних справ сприйняло заяви російського політика з обуренням і тривогою. В МЗС назвали висловлювання Рамзана Кадирова відверто агресивними і мілітаристськими. Зовнішньополітичне відомство розповсюдило коментар, в якому вказується, що «заяви російського високопосадовця вносять абсолютно неприйнятні акценти в атмосферу партнерства та взаємоповаги між народами України та Росії».

Українські дипломати висловили своє занепокоєння російським колегам. Перший заступник голови зовнішньполітичного відомства Володимир Хандогій телефонував з цього питання заступнику міністра закордонних справ РФ Григорію Карасіну. Як повідомляє прес-служба українського МЗС, російській стороні довелося відмежовуватися від заяв Кадирова. Мовляв, офіційна Москва і надалі виступає за конструктивний розвиток українсько-російських відносин.

Однак такі пояснення, схоже, задовольнили не всіх українських політиків. Перший заступник секретаря РНБО України, екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко закликав українські правоохоронні органи уважно вивчити заяви російського політика і порушити проти нього кримінальну справу. Пан Огризко також висловив здивування відсутністю офіційної реакції Кремля на заяви Кадирова.

XS
SM
MD
LG