Спеціальні потреби

Завдяки українцю Інтернет доступніший для інвалідів

Компанія “Yahoo” розвиває нові шляхи, які зроблять Інтернет-технології доступнішими для людей з фізичними вадами. У відділі, що займається новими розробками, працює виходець з України Віктор Царан.

Віктор - програмний менеджер Лабораторії доступності до Інтернету компанії “Yahoo”. Він народився в Україні та ще дитиною втратив зір. Він розповідає:

«Коли я вперше побачив комп’ютер, мене осінило розуміння. Я подумав: ‘Це ж прекрасний інструмент!’ Розумієте, я можу сканувати книжки, я можу писати музику. Я можу шукати в енциклопедіях, я можу ходити на різні Інтернет-сайти. До проблеми доступу інвалідів в Інтернеті – я потрапив випадково через власні потреби. Я користуюся цією технологією щодня, це технологія, яку я всім раджу та в яку щиро вірю».

Його відділ допомагає програмістам та інженерам зрозуміти, як люди з різноманітними вадами використовують комп’ютер та Інтернет. Для користувачів, які паралізовані від шиї вниз, тут була розроблена мишка, якою можна керувати головою. На лоб користувача наліплюється сенсор, що реагує на рухи голови. Подібні сенсори також можуть бути прикріплені до щелепи та пальців. Таким чином паралізовані люди можуть грати у відеоігри. І ці винаходи приносять компанії значні гроші.

Представник компанії Yahоо Елан Брайтмен каже:

«Я нічого не маю проти гуманітарної допомоги та філантропії, але я ще не зустрів людину-інваліда, який би хотів бути об’єктом допомоги. Вони хочуть бути такими як усі, і не хочуть потребувати більше уваги ніж усі інші».

Віктор використовує дисплей із азбукою Брейля для сліпих та читач тексту на екрані. Цей пристрій читає йому те, що він тільки що написав. Віктор каже, що любить свою роботу і не лише через гарну зарплату:

«Зростання зарплати це добре, але ні що не радує нас більше, ніж коли ми чуємо від людей, що їм подобається наша нова функція чи створений нами сайт».

Лабораторія доступності до Інтернету, створена Yahoo, працює вже близько двох років. Але ті, хто тут працює, кажуть, що вони сподіваються, що принаймні протягом десяти років проблема доступу до комп’ютера та Інтернету для людей з фізичними вадами буде повністю вирішена, а вони знайдуть собі нову роботу.Інше за темою

XS
SM
MD
LG