Спеціальні потреби

Спостерігаючі загалом вдоволені перебігом голосування в Україні


Міжнародні спостерігачі наразі схвально оцінюють те, як пройшло голосування 17 січня. Делегація Конгресу США, зокрема, відзначила добру організацію виборів та відсутність ознак масових фальсифікацій.День виборів, ледь по сьомій ранку. Білий позашляховик з дипломатичними номерами, покружлявши засніженим київським бездоріжжям, зупиняється біля чергової дільниці. З автівки виходить група людей з білими пов`язками на рукавах і написом OБСЄ. Це міжнародні спостерігачі – поки виборці сплять, їхній робочий день уже почався. Серед них був конгресмен США Елсі Гейстiнґс. Про відвідану ним дільницю він сказав, що вона відкрилася вчасно, все чудово організовано.

Для конгресмена Елсі Гейстiнґса з Флориди це 12-ті вибори і треті в Україні. Він бачив і попередні президентські, що їх міжнародні спостерігачі визнали сфальсифікованими.

На дільниці спостерігач має поставити стандартний набір запитань. Скільки зареєстровано виборців, скільки голосує вдома, чи є представники від партій. Членам комісії інспектори не дошкуляють.

Спостерігач не має права втручатися чи коментувати процес голосування. Його місія - зафіксувати порушення.

На цій дільниці порушень не виявлено. На наступній теж. Конгресмен відзначає, що якихось ознак нечесної кампанії не побачив: кандидати мали змогу вільно вести агітацію, в них був доступ до телебачення і можливість зустрічатися із виборцями.
«Є підстави сподіватися, що ці вибори будуть вільними і чесними. Про це свідчить, зокрема, те, що ніхто зараз не знає, хто ж переможе. Для мене це є ознакою того, що демократія присутня», - зазначив Гейстiнґс.

Після відвідин ще десятка київських дільниць конгресмен своєї схвальної оцінки не змінив. І, обмінявшись враженнями з колегами з делегації Конгресу США, озвучив проміжний висновок:

«Усі ми погодилися з тим, що ці вибори в Україні кращі, ніж попередні президентські».

Втім, як застерігає американський спостерігач, остаточні висновки будуть лише після завершення підрахунку голосів. А усі представники місії ОБСЄ, які роз`їхались по областях Україні, зведуть свої звіти в єдину картину дня голосування.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG