Спеціальні потреби

Актуально

Спостерігаючі загалом вдоволені перебігом голосування в Україні

Міжнародні спостерігачі наразі схвально оцінюють те, як пройшло голосування 17 січня. Делегація Конгресу США, зокрема, відзначила добру організацію виборів та відсутність ознак масових фальсифікацій.День виборів, ледь по сьомій ранку. Білий позашляховик з дипломатичними номерами, покружлявши засніженим київським бездоріжжям, зупиняється біля чергової дільниці. З автівки виходить група людей з білими пов`язками на рукавах і написом OБСЄ. Це міжнародні спостерігачі – поки виборці сплять, їхній робочий день уже почався. Серед них був конгресмен США Елсі Гейстiнґс. Про відвідану ним дільницю він сказав, що вона відкрилася вчасно, все чудово організовано.

Для конгресмена Елсі Гейстiнґса з Флориди це 12-ті вибори і треті в Україні. Він бачив і попередні президентські, що їх міжнародні спостерігачі визнали сфальсифікованими.

На дільниці спостерігач має поставити стандартний набір запитань. Скільки зареєстровано виборців, скільки голосує вдома, чи є представники від партій. Членам комісії інспектори не дошкуляють.

Спостерігач не має права втручатися чи коментувати процес голосування. Його місія - зафіксувати порушення.

На цій дільниці порушень не виявлено. На наступній теж. Конгресмен відзначає, що якихось ознак нечесної кампанії не побачив: кандидати мали змогу вільно вести агітацію, в них був доступ до телебачення і можливість зустрічатися із виборцями.
«Є підстави сподіватися, що ці вибори будуть вільними і чесними. Про це свідчить, зокрема, те, що ніхто зараз не знає, хто ж переможе. Для мене це є ознакою того, що демократія присутня», - зазначив Гейстiнґс.

Після відвідин ще десятка київських дільниць конгресмен своєї схвальної оцінки не змінив. І, обмінявшись враженнями з колегами з делегації Конгресу США, озвучив проміжний висновок:

«Усі ми погодилися з тим, що ці вибори в Україні кращі, ніж попередні президентські».

Втім, як застерігає американський спостерігач, остаточні висновки будуть лише після завершення підрахунку голосів. А усі представники місії ОБСЄ, які роз`їхались по областях Україні, зведуть свої звіти в єдину картину дня голосування.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG