Спеціальні потреби

Помер американський письменник Джером Д. Селінджер


У середу помер відомий американський письменник Джером Д. Селінджер. Йому був 91 рік.

Представник Селінджера заявив, що письменник помер з природних причин у своєму домі у штаті Нью-Гемпшир, де він мешкав протягом більшості свого життя у добровільній ізоляції від зовнішнього світу.

У 1951 році письменник опублікував роман «Над прірвою у житі», який став надзвичайно популярним і щороку продається багатотисячними тиражами. У романі описані пригоди незадоволеного героя Голдена Колфілда після того, як його усунено зі школи, що говала для вступу до коледжу.

На основі цієї праці створився немов культ, прихильниками якого стали молоді люди, що ототожнювали себе з цинічним і бунтівним героєм, розчарованим світом дорослих людей.

Незважаючи на успіх книжки, Селінджер тримався осторонь і протягом останніх 50 років жив на самоті. Був відомий з того, що рішуче відмовлявся давати інтерв’ю і рідко залишав свій дім у містечку Корніш у штаті Нью-Гемпшир.

Селінджер опублікував також кілька інших книжок, включно із «Френні і Зуї», «Дев’ять оповідань», але жодна з них не стала такою популярною, як «Над прірвою у житі».

У рідкісному інтерв’ю у 1980 році письменник сказав, що він і далі любить писати та що робить це регулярно, але хоче, щоб йому дали спокій, щоб міг писати для себе.

Селінджер народився на Новий рік 1919-го в Нью-Йорку в єврейсько-ірландській родині. Під час Другої світової війни служив у збройних силах, але не припиняв писати. Його спосіб життя викликав чимало здогадів і навіть випуск двох книжок.

XS
SM
MD
LG