Спеціальні потреби

По сиротах Гаїті землетрус вдарив особливо гостро

Навіть до землетрусу Гаїті було однією з найбідшіних країн світу з величезною кількістю сиріт. Тепер притулки для цих дітей опинились в катастрофічному стані.

Один восьми-місячний хлопчик був знайдений під руїнами через три дні після землетрусу. Він отримав значні пораненні, де його батьки – невідомо. Педіатр Рам Саґ, який працює в таборі ізраїльських лікарів у Порт-о-Пренсі, говорить, що стихійне лихо розкидало родини.

Що робити з гаїтянськими сиротами – велика проблема для організацій допомоги. За даними Дитячого фонду ООН – ЮНІСЕФ, навіть до землетрусу в дев’яти-мільйонному Гаїті було 380 тисяч сиріт. Вважається, що через стихію батьків втратили ще десятки тисяч дітей. Один притулок для сиріт в Порт-о-Пренсі, через неспроможність дістатись до банківських рахунків, опинився на грані голоду, до того ж усі діти там захворіли.

Міжнародні організації намагаються пришвидшити розпочаті перед землетрусом процеси усиновлення і висилають групи допомоги для вивезення дітей, яким знайдено нові родини.
Майкл Ґейлендфелд керує притулком для колишніх дітей-рабів і безпритульних в Порт-о-Пренсі. Йому вдалось вчасно вивезти своїх дітей поза місто. За його словами, тепер складаються дуже небезпечні для сиріт обставини:

«І перед тим було важко. А тепер навіть і та допомога, що надходила раніше, припинилась, так що стало ще гірше».

Об’єднані Нації також висилають команду, покликану захищати сиріт від викрадень, педофілів та торговців людьми.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG