Спеціальні потреби

По сиротах Гаїті землетрус вдарив особливо гостро

Навіть до землетрусу Гаїті було однією з найбідшіних країн світу з величезною кількістю сиріт. Тепер притулки для цих дітей опинились в катастрофічному стані.

Один восьми-місячний хлопчик був знайдений під руїнами через три дні після землетрусу. Він отримав значні пораненні, де його батьки – невідомо. Педіатр Рам Саґ, який працює в таборі ізраїльських лікарів у Порт-о-Пренсі, говорить, що стихійне лихо розкидало родини.

Що робити з гаїтянськими сиротами – велика проблема для організацій допомоги. За даними Дитячого фонду ООН – ЮНІСЕФ, навіть до землетрусу в дев’яти-мільйонному Гаїті було 380 тисяч сиріт. Вважається, що через стихію батьків втратили ще десятки тисяч дітей. Один притулок для сиріт в Порт-о-Пренсі, через неспроможність дістатись до банківських рахунків, опинився на грані голоду, до того ж усі діти там захворіли.

Міжнародні організації намагаються пришвидшити розпочаті перед землетрусом процеси усиновлення і висилають групи допомоги для вивезення дітей, яким знайдено нові родини.
Майкл Ґейлендфелд керує притулком для колишніх дітей-рабів і безпритульних в Порт-о-Пренсі. Йому вдалось вчасно вивезти своїх дітей поза місто. За його словами, тепер складаються дуже небезпечні для сиріт обставини:

«І перед тим було важко. А тепер навіть і та допомога, що надходила раніше, припинилась, так що стало ще гірше».

Об’єднані Нації також висилають команду, покликану захищати сиріт від викрадень, педофілів та торговців людьми.

Інше за темою

Відео дня

XS
SM
MD
LG