Спеціальні потреби

Регіонали: наступного тижня сформуємо нову владу


Заступниця лідера Партії регіонів Ганна Герман заявила, що наступного тижня Янукович та його політична сила приступлять до формування нової влади. Вже у вихідні там очікують на оголошення остаточних результатів виборів.

Як сказала Герман: «Ми закликаємо БЮТ припинити спекуляції на тему виборів, прийняти за факт, що відставки уряду Тимошенко не уникнути».

Натомість бютівці постійно говорять про те, що регіонали вже давно ведуть переговори в парламенті про створення нової коаліції з метою призначення нового, контрольованого ним уряду.

За словами першого заступника лідера фракції БЮТ Андрія Кожем’якіна, зараз Партія регіонів прагне створити технічну коаліцію з Нашою Україною і навіть допускає призначення Юрія Єханурова на посаду прем’єр-міністра.

«Зараз до мене підійшли три депутати від НУНС, які поскаржилися, що йде шалений тиск з боку їхніх же колег, які ведуть вербувальну роботу, спрямовану на створення нової коаліції», – сказав він. На питання, в чому полягає тиск, Кожем’якін повідомив, що депутатам пропонують від трьох до п'яти мільйонів за вступ у коаліцію.

Натомість регіонали швидко таку заяву спростували. Поки що публічно найімовірнішим кандидатом на посаду прем’єра там називають Миколу Азарова.

Сам Азаров заявив, що технічного уряду Янукович дозволити собі не може: «Ви скажіть, хоч якийсь серйозний інвестор матиме справу з технічним прем’єром?»

«Не будемо ми на це марення навіть реагувати. Янукович стає президентом, формує коаліцію, формує реальний уряд, і він приступає до своїх обов’язків не на рік і не на два, оскільки справитися з хаосом, який створений в Україні, буде важко», – зазначив Азаров.

Втім, поки що прем’єр-міністром країни залишається Юлія Тимошенко. Попри заклики до відставки і переходу до опозиції, вона залишається на своїй посаді і може там бути, аж доки не буде сформовано нову коаліцію у парламенті.

Таку коаліцію можуть створити разом регіонали та фракція Наша Україна, якщо 38 депутатів фракції ухвалять відповідне рішення. Однак, дуже ймовірно, що нашоукраїнці наполягатимуть на посаді прем’єра для представника їх фракції.

Ще про один варіант – Янукович президент, Тимошенко прем’єр – у четвер говорив Юрій Луценко. Однак, сам Янукович хоч і не заперечує можливості переговорів з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, але попереджає – вони можливі лише за умови її публічних вибачень за обвинувачення на його адресу під час президентської кампанії.

XS
SM
MD
LG