Спеціальні потреби

Янукович обіцяв покращити українсько-російські відносини


Переможець президентських виборів в Україні Віктор Янукович заявив, що він сповнений рішучості відновити дружні відносини з Росією. В інтерв’ю російському державному телебаченню Янукович сказав, що він обміркує багато питань, включно з бажанням Росії продовжити термін оренди морської бази в Севастополі. Янукович сказав, що він не виключив можливості перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму і після того, як у 2017 році закінчиться термін оренди.

Протягом останніх кількох років між обома країнами були суперечки з приводу Чорноморського флоту, причому Україна звинувачувала Росію в порушенні угоди про оренду, а Росія звинувачувала Україну в намаганні захопити російське майно.

Росія мала свою базу в Севастополі протягом понад двох століть. У І997 році обидві країни підписали угоду, яка вимагає, щоб Чорноморський флот залишив базу не пізніше 2017 року, проте російські офіційні особи заявили, що вони хотіли б продовжити угоду про оренду.

Іншим спірним питанням між обома країнами були заходи України стати членом НАТО. Однак Янукович сказав, що відносини України з цим західним військовим союзом нині добре визначені і не будуть розширені. Він додав, що коли Україна будь-коли захоче стати членом НАТО, то це питання буде вирішене шляхом всенаціонального референдуму.

XS
SM
MD
LG