Спеціальні потреби

У США відмічено внески Мартіна Лютера Кінґа


Лютий у Сполучених Штатах – місяць вшанування внеску в історію США американців африканського походження. Особливе місце в цій історії займає вбитий 1968 роки тому у Мемфісі, штат Теннесі, лідер руху за расове рівноправ’я Мартін Лютер Кінґ.

Кінґ приїхав до цього міста, аби підтримати прибиральників у їхній боротьбі за кращу оплату їхньої праці та можливість вступити до профспілок. Страйк працівників санітарних служб тривав понад два місяці та закінчився після вбивства Кінґа.У лютому 1968 року Мартін Лютер Кінґ очолив протест працівників санітарних служб на вулицях Мемфіса.

1300 працівників вийшли на страйк. Робітники були розлючені через їхні мізерні зарплати. Вони не мали медичної страховки, їм було заборонено вступати чи організовувати профспілки. Більшість з них були афроамериканцями. Мартіна Лютера Кінґа до Мемфіса запросив пастор Біллі Кайлс, який згадує ту подію:

«Він приїхав до Мемфіса допомогти прибиральникам сміття. І ми про це завжди будемо пам’ятати. Він сильно переймався проблемами бідних людей».

За кілька місяців до приїзду у Мемфіс, Кінґ та його соратники розпочали кампанію «Рух бідняків».

«Я сподіваюся», зазначив Кінґ, що бідні люди зможуть, завдяки своєму вмінню та наполегливості, примусити представників влади сказати ТАК, коли вони дуже хочуть сказати НІ».

Кампанія «Рух бідняків» була другим етапом боротьби Мартіна Лютера Кінґа за рівноправ’я. Його метою була побудова національної коаліції з малозабезпечених людей всіх національностей та кольору шкіри, аби єдиним фронтом вимагати роботу, справедливу оплату праці та доступне житло:

«Ми вже втомилися працювати на повну ставку та отримувати зарплатню за половину ставки. Ми втомилися жити в напівзруйнованих, повних щурів, нетрях».

Кайлс каже, що Мартін Лютер Кінґ планував організувати марш на Вашингтон з вимогою до уряду надати субсидій на мільярд доларів людям із низьким рівнем прибутку. Кайлс розповідає:

«Я бачив, як Кінґ стояв на веранді будинку в Міссісіпі і дивився на маленьких дітей, що бігали навколо, з роздутими від голоду животами. Можна було подумати, що ви десь в країні Третього світу. Він не стримав сліз. Він сказав, що це – неприйнятно».

Пастор Френк Макро допоміг закінчити суперечку між працівниками санітарних служб та адміністрацією міста Мемфіс. Через два тижні після вбивства Матіна Лютера Кінґа місто погодилося збільшити платню та дозволило сміттярам організовувати профспілки. Пастор Макро каже, що якщо б Кінґ дожив до того дня, він був би дуже задоволений:

«Саме тому він приїхав до міста. І ці позитивні речі змогли втілитися у життя переважно, якщо не виключно, завдяки його смерті».

Місто Мемфіс назавжди увійшло в історію США як остання зупинка Мартіна Лютера Кінґа, боротьба якого з бідністю тоді тільки почалася.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG