Спеціальні потреби

Віктор Янукович хоче нову коаліцію в парламенті


Віктор Янукович, у перший же після інавгурації день роботи, зустрівся зі спікером парламенту Володимиром Литвином, аби наголосити йому про потребу створити дієву коаліцію та ефективний уряд. «Я хочу про це переговорити з Вами, як головою Верховної Ради і лідером впливової фракції», - звернувся президент до спікера.

Віктор Янукович підкреслив, що з понеділка, 1 березня, повинен активізуватися переговорний процес у парламенті з формування коаліції та закликав Володимира Литвина виступити організатором таких перемовин. Литвин погодився і зазначив, що він «свідомий того, що це треба зробити».

Спікер парламенту підкреслив, що «коаліції де-факто немає». Доказом цього, на його думку, є те, що з понад 2000 нормативно-правових актів, ухвалених у Верховній Раді, лише 130 було прийнято силами коаліції.

Відтепер Янукович збирається проводити регулярні зустрічі з керівництвом парламенту та лідерами фракцій, про що вже після зустрічі розказав сам Литвин.

Зокрема, перша така зустріч відбудеться у понеділок, після повернення Януковича з Брюсселя.

Також «існує домовленість про регулярні зустрічі з узгодження позицій, в тому числі і з керівництвом виконавчої гілки влади", - додав Литвин.

Щоправда головним питання залишається, хто саме може бути главою виконавчої влади, тобто прем’єр-міністром.

Сьогодні нашоукраїнці, від яких залежить доля майбутньої коаліції, чітко дали зрозуміти Тимошенко, що висуватимуть власного прем'єра. Як заявив голова фракції "Наша Україна-Народна Самооборона" Микола Мартиненко, намагання БЮТу будь-якою ціною зберегти за Юлією Тимошенко посаду прем'єр-міністра може призвести до розвалу чинної парламентської коаліції.

"Очевидно, що в нинішніх політичних і соціально-економічних реаліях ні про яке прем'єрство Юлії Володимирівни Тимошенко вже йтися не може. Тому депутати "НУ-НС" запропонували модель збереження чинної коаліції. Але БЮТ виявився не готовий заради єдності демократичних сил піти на таку "велику жертву", як посада прем'єр-міністра", - сказав він.

Тон Мартиненка був доволі не компліментарним на адресу свого політичного союзника БЮТ: "Політична поведінка Блоку Юлії Тимошенко завжди відрізнялась політичним егоїзмом та цинізмом. Ми вже були свідками того, як за спинами партнерів по коаліції БЮТ майже домовився із Партією регіонів про розподіл країни на двох, анітрохи не переймаючись жодними зобов'язаннями – ні політичними, ні моральними", - каже він.

Натомість БЮТ все ще сподівається втримати коаліцію на чолі з прем'єром Тимошенко. Втім, цілком ймовірним варіантом вважає і перехід в опозицію. Як заявив бютівець Сергій Соболєв, його політична сила «збирається захищати Україну».

"Перше, нас хвилює проблема майбутнього членства України в євроатлантичних структурах і розвиток європейського вектору", - сказав він.

Соболєв, зокрема, зазначив, що під час святкування інавгурації Януковича "вперше за 5 років у столиці на Європейській площі було спущено прапор Євросоюзу".

Друге тема – енергетична безпека. Бютівці слідкуватимуть за тим, аби непрозорі схеми в енергетиці не повернулися.

Очевидно, що переговори про нову коаліцію у парламенті продовжуватимуться і наступного тижня. У кулуарах нашоукраїнці кажуть, що найімовірнішими кандидатами на посаду прем’єра є Арсеній Яценюк та Віктор Ющенко.

XS
SM
MD
LG