Спеціальні потреби

Актуально

Віктор Янукович хоче нову коаліцію в парламенті

Віктор Янукович, у перший же після інавгурації день роботи, зустрівся зі спікером парламенту Володимиром Литвином, аби наголосити йому про потребу створити дієву коаліцію та ефективний уряд. «Я хочу про це переговорити з Вами, як головою Верховної Ради і лідером впливової фракції», - звернувся президент до спікера.

Віктор Янукович підкреслив, що з понеділка, 1 березня, повинен активізуватися переговорний процес у парламенті з формування коаліції та закликав Володимира Литвина виступити організатором таких перемовин. Литвин погодився і зазначив, що він «свідомий того, що це треба зробити».

Спікер парламенту підкреслив, що «коаліції де-факто немає». Доказом цього, на його думку, є те, що з понад 2000 нормативно-правових актів, ухвалених у Верховній Раді, лише 130 було прийнято силами коаліції.

Відтепер Янукович збирається проводити регулярні зустрічі з керівництвом парламенту та лідерами фракцій, про що вже після зустрічі розказав сам Литвин.

Зокрема, перша така зустріч відбудеться у понеділок, після повернення Януковича з Брюсселя.

Також «існує домовленість про регулярні зустрічі з узгодження позицій, в тому числі і з керівництвом виконавчої гілки влади", - додав Литвин.

Щоправда головним питання залишається, хто саме може бути главою виконавчої влади, тобто прем’єр-міністром.

Сьогодні нашоукраїнці, від яких залежить доля майбутньої коаліції, чітко дали зрозуміти Тимошенко, що висуватимуть власного прем'єра. Як заявив голова фракції "Наша Україна-Народна Самооборона" Микола Мартиненко, намагання БЮТу будь-якою ціною зберегти за Юлією Тимошенко посаду прем'єр-міністра може призвести до розвалу чинної парламентської коаліції.

"Очевидно, що в нинішніх політичних і соціально-економічних реаліях ні про яке прем'єрство Юлії Володимирівни Тимошенко вже йтися не може. Тому депутати "НУ-НС" запропонували модель збереження чинної коаліції. Але БЮТ виявився не готовий заради єдності демократичних сил піти на таку "велику жертву", як посада прем'єр-міністра", - сказав він.

Тон Мартиненка був доволі не компліментарним на адресу свого політичного союзника БЮТ: "Політична поведінка Блоку Юлії Тимошенко завжди відрізнялась політичним егоїзмом та цинізмом. Ми вже були свідками того, як за спинами партнерів по коаліції БЮТ майже домовився із Партією регіонів про розподіл країни на двох, анітрохи не переймаючись жодними зобов'язаннями – ні політичними, ні моральними", - каже він.

Натомість БЮТ все ще сподівається втримати коаліцію на чолі з прем'єром Тимошенко. Втім, цілком ймовірним варіантом вважає і перехід в опозицію. Як заявив бютівець Сергій Соболєв, його політична сила «збирається захищати Україну».

"Перше, нас хвилює проблема майбутнього членства України в євроатлантичних структурах і розвиток європейського вектору", - сказав він.

Соболєв, зокрема, зазначив, що під час святкування інавгурації Януковича "вперше за 5 років у столиці на Європейській площі було спущено прапор Євросоюзу".

Друге тема – енергетична безпека. Бютівці слідкуватимуть за тим, аби непрозорі схеми в енергетиці не повернулися.

Очевидно, що переговори про нову коаліцію у парламенті продовжуватимуться і наступного тижня. У кулуарах нашоукраїнці кажуть, що найімовірнішими кандидатами на посаду прем’єра є Арсеній Яценюк та Віктор Ющенко.

Всі новини дня

Європа засуджує підрив Каховської греблі й обіцяє допомогу Україні

Британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі сказав 6 червня, що не мав досить інформації про руйнування Новокаховської греблі, але підкреслив, що ці катастрофічні події в Україні спричинені російським вторгненням.

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра.

Різке підвищення рівня води загрожує мешканцям Херсона та інших міст і сіл у регіоні, значна частина якого вже понад рік перебуває під російською окупацією, створюючи гуманітарні, екологічні й техногенні проблеми зокрема для Запорізької атомної електростанції.

Найкраще, що зараз може зробити Росія - це негайно вивести свої війська.
Джеймс Клеверлі

У Києві заявляють, що вибух на греблі під контролем російських сил був здійснений, щоб перешкоджати українському наступу.

Українська військова речниця Наталя Гуменюк сказала в ефірі Радіо Свобода, що окупанти «намагаються збільшити площу водної поверхні, щоб українські сили оборони не вдалися до форсування».

Російські представники стверджують, що гребля зруйнована внаслідок обстрілу українською артилерією, а з українського боку ще кілька місяців тому говорили, що росіяни замінували греблю.

Згідно з повідомленням президент України Володимира Зеленського «близько 2:50 ворог здійснив внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС».

«Руйнування цивільної інфраструктури чітко кваліфікується як воєнний злочин, і ми притягнемо Росію та її ставлеників до відповідальності», - написав уTwitter чільний посадовець ЄС, президент Європейської ради, Шарль Мішель.

Він повідомив, що порушить це питання на зустрічі керівників країн Європейського Союзу через кілька тижнів і запропонує надання більшої допомоги затопленим районам.

«Мої думки з усіма родинами в Україні, яких зачепила ця катастрофа», - додав Шарль Мішель.

Британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі, який в ці дні перебував у Києві, сказав, що не знає, хто саме зруйнував Каховську греблю, але підкреслив, що це сталося «лише тому, що Росія вторглася в Україну».

«Ми далі будемо спостерігати за становищем, яке змінюється, але найкраще, що зараз може зробити Росія - це негайно вивести свої війська», - сказав британський міністр.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ сказав, що руйнування Каховської греблі знову показало жорстокість російської війни в Україні.

Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявляє, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра і знищення рівня води може становити загрозу.

«Відсутність охолоджувальної води в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого періоду часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає», - сказав керівник МАГАТЕ зранку 6 червня.

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Протягом наступальних дій важливою є підтримка наземних сил із повітря. Серед цілей армійських льотчиків - захист піхоти та ураження цілей противника. Для своїх атак ЗСУ в тому числі застосовують й транспортні гелікоптери Мі-8.

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.

В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.

Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.

«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».

Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.

Більше

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG