Спеціальні потреби

Обама з новою інтенсивністю проштовхує медреформу
Битва за медичну реформу розгорілася у США з новою силою. Барак Обама поставив крайній термін законодавцям – винести реформу на голосування до 17 березня. У відповідь лідер демократів у Палаті представників Ненсі Пелосі відчайдушно намагається зібрати потрібні 216 голосів.

Республіканці вже заявили, що жоден з них не проголосує за реформу. Багато демократів також поки вагаються. І чи не вперше за весь час на вулиці Вашингтона вийшли люди – прихильники реформи, які вимагають від законодавців забути про політичні розбіжності і навести лад у сфері охорони здоров‘я.

Барак Обама зняв піджак, засукав рукави і взявся за те, що у нього виходить робити найкраще – переконувати людей:

«Ми повинні провести реформу охорони здоров‘я. Не через 5 років, не через 10, а зараз»!

Якщо бути точнішим, то до 17 березня. Саме до цього часу Обама хоче, щоб Конгрес поклав проголосований закон президенту на підпис.

Навіть маючи переконливу демократичну більшість у Палаті представників, це зробити не легко. Єдиний шанс провести реформу – це проголосувати за варіант, раніше прийнятий у Сенаті. А він не подобається багатьом конгресменам. Крім того законодавці бояться ризикувати своїм політичним майбутнім, перед виборами цієї осени.

Обама не здається і закликає подумати про людей, а не про власну політичну кар`єру. Він каже, що щодня вартість медичної страховки зростає і зростає.


З президентом погоджуються представники коаліції ліберальних груп, які вийшли на вулиці Вашингтона з демонстрацією на підтримку реформи.

Серед тих, хто вийшов не вулиці – Леслі Бойд, син якої помер від раку, після того як йому було відмовлено у страховці і він не зміг пройти необхідне лікування:

«Я сиділа біля його ліжка коли він помирав. Я думала, що помру разом з ним. Але цього не сталося і тому я зараз тут».

Однією з головних проблемних ланок у теперішній системі охорони здоров‘я Білий дім називає медичні страхові компанії. Вони, начебто, штучно піднімають ціни на медицину, відмовляють у забезпеченні людям з хворобами і саме їм, каже президент Обама, вигідно, щоб нічого не мінялося:
«Лише минулого місяця страхова компанія у Каліфорнії пробувала підняти ціни на страховку на 40 відсотків. Чи ваша зарплата зросла на 40 відсотків?», - запитав президент.

Страхові компанії відповіли президенту масованою рекламною кампанією, в якій стверджують, що їхні прибутки насправді не перевищують чотирьох відсотків. Ціни, кажуть вони, зростають не через них, а через дорогих лікарів, послуги лікарень і коштовні процедури.

Республіканці кажуть, що не підтримують реформу у теперішньому вигляді, оскільки не хочуть, щоб держава втручалася у сферу медицини. І пропонують почати все з самого початку.

Втім, президент наполягає, що закон потрібно прийняти терміново. Адже поки політики сперечаються, люди ризикують життям не маючи доступу до медичного забезпечення.Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG