Спеціальні потреби

Лідери фракцій про урожай - 2003-07-01


Всі фpакції українського парламенту висловили сьогодні занепокоєння з приводу кризи на зерновому ринку України.

Про можливість кризи на зерновому ринку в Україні експерти попереджали вже давно. Про сумні перспективи свідчили кліматичні умови – морози знищили половину озимини, а ярові культури гинуть без дощу – в деяких регіонах засуха триває вже кілька місяців. За цих умов прогнози неврожаю спричинили ажіотаж на ринку. Зараз навіть у Києві, а тим паче у регіонах у магазинах практично неможливо купити борошно, цукор та крупи. До того ж ціни зросли у кілька разів. Говорить лідер соціалістів Олександр Мороз: див. аудіо запис.

Окрім природних умов, кризу спричинила ще й політика урядовців в аграрному комплексі. Минулого року Україна продала багато тонн зерна за кордон, в той час як весною самим українцям вже не вистачало хліба, зерно почали брати із недоторканного держрезерву. Як виявилося зараз, цифри про минулорічний врожай були значно завищені. В результаті виграли лише посередники, які задешево – а саме за двісті гривень за тонну скупили хліб, а зараз продають його за 900-1000 гривень. Говорить Юлія Тимошенко: див. аудіо запис.

Результати кризи можуть бути дуже негативними – це не лише брак продовольчого зерна, але й фуражного, що означатиме суттєве подорожчання м’яса та молока, оскільки не буде чим годувати тварин. Екс-прем’єр Віктор Ющенко називає це наслідком непрофесійної політики уряду: див. аудіо запис.

Соціалісти та комуністи ще більш радикальні у своїх прогнозах. Петро Симоненко: див. аудіо запис.

Не приховують свого занепокоєння і пропрезидентські фракції. Щоправда рецепти подолання кризи у всіх різні. Ліві пропонують ввести мораторій на підвищення цін на зерно. Центристи проти такого кроку. Говорить Богдан Губський, фракція Народовладдя: див. аудіо запис.

Зрештою депутати вирішили у середу заслухати звіт керівників аграрного комплексу—міністра та віце-прем’єра, потім спільно визначити перелік законів, що можуть сприяти подоланню кризи, і розглянути їх першочергово.

XS
SM
MD
LG