Спеціальні потреби

Одещина приймає гостей - 2003-07-30


28-31 липня поточного року в Одеській області перебуває робоча група губернаторства провінції Стамбул на чолі з заступником губернатора Джумхур Гювен Ташбаши. Метою візиту є реалізація Програми співробітництва на 2003-2004 роки та Додаткового протоколу між Одеською обласною державною адміністрацією та губернаторством провінції Стамбулу.

В рамках візиту проведене засідання спільної робочої групи, мало місце знайомство з курортною інфраструктурою Одеської області, відвідини старовинного м. Білгород-Дністровський, проведений ознайомчий семінар присвячений можливостям здійснення підприємницької діяльності в Україні іноземними юридичними та фізичними особами.

У складі делегації членів робочої групи - заступник губернатора Стамбулу Джумхур Гювен Ташбаши, члени постійної комісії при губернаторстві, мери районів м. Стамбул, представники торгової та морської палат, провідних турецьких компаній міста.

На порядку денному - обговорення питання щодо реалізації Програми співробітництва між Одеською обласною державною адміністрацією та губернаторством провінції Стамбул на 2003-2004 роки, підписаної в м. Стамбулі 29 квітня поточного року, та проведення українсько-турецького бізнес-форуму в рамках виставки "Дні Туреччини в Одесі" в листопаді 2003 року.

Початком плідного співробітництва між Одеською областю і губернаторством провінції Стамбул стала Угода про економічне, науково-технічне та гуманітарне співробітництво підписана 26 липня 2002 року. Сторони розробили план конкретних заходів щодо реалізації Угоди.

Візит делегації Одеської області на чолі з Сергієм Гриневецьким до м. Стамбул 28-30 квітня 2003 року і став підтвердженням прагматичного підходу сторін. Саме тоді - відбулося підписання Додаткового протоколу про створення двосторонньої постійно діючої робочої групи та Програми співробітництва на 2003-2004 роки, а також форум представників ділових кіл Одеської області та провінції Стамбул.

Підписані після офіційних переговорів документи містять як загальні напрямки співробітництва, так і конкретні заходи для реалізації обома сторонами. Бізнес-форум надав можливість українським підприємцям започаткувати і продовжити ділову співпрацю з турецькими колегами. Тоді ж було підписано Угоду про співробітництво між Одеською регіональною торговельно-промисловою палатою та торговою палатою м. Стамбул.

Триває активізація співпраці на рівні місцевого самоуправління, університетів, правоохоронних органів обох сторін. Адже, за окремою програмою працюють Іллічівський міський Голова Валерій Хмельнюк і мер стамбульського району Тобаш Бейоглу , міський голова Білгород-Дністровського Михайло Чербаджи. та мер стамбульського району Еміньоню Кібіроглу, голова Ренінської райдержадміністрації Володимир Чумаченко і мер турецького м. Шилє пан Чаїроглу , керівник управління МВС України в Одеській області Юрій Івушкін і начальник управління поліції та безпеки Стамбула, ректор Одеського національного університету ім. І.Мечнікова Валентин Сминтина зі своїми колегами з Стамбульського університету та Університету ім. Мімари Сінана.

Як повідомив Голосу Америки керівник прес служби Одеської обласної держадміністрації Артем Філіпенко:

„Є пропозиції щодо співпраці у галузі освіти. Як відомо, Одеський національний університет готує фахівців з міжнародних відносин і східних мов, одна з яких, - турецька. Розглядається питання і стосовно підписання угод про побратимські відносини між двома містами Одеської області і двома регіонами Туреччини. Можна говорити про те, що подібні форми співпраці зорієнтовані перш за все на те щоби сприяти зростанню зовнішньоторговельних відносин, налагодженню партнерських відносин між підприємствами двох країн, співпраці у сфері культури та освіти. Без культурної складової фактично не можливе будь яке нормальне співробітництво”.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG