Актуально
Завтра усі українські миротворці прибудуть на місце дислокації - 2003-08-14
Сьогодні остання колона українського миротворчого контингенту залишила військову базу в Кувейті і здійснює марш в район місця постійної дислокації в іракській провінції Васіт. Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони України, руху колони перешкоджають складні погодні умови. За добу всі українські миротворці мають прибути на базу в місті Аль-Кут.
14 серпня о 4 ранку остання колона українського миротворчого контингенту перетнула кувейтсько-іракський кордон і здійснює 500-кілометровий марш з бази Кемп-Койот у Кувейті. За два дні військові мають прийти в район місця постійної дислокації - місто Аль-Кут у іракській провінції Васіт. Туди вже прибули три колони військових та техніки. Про це повідомив керівник прес-служби Міністерства оборони України Ігор Халявінський. За його словами, руху колони перешкоджає сильна спека. Температура повітря сягає 47 градусів, а ґрунту – до 60. Через це швидкість руху колони не перевищує 20-25 кілометрів на годину.
Халявінський: „Найважче переносити спеку водіям БТРів, які знаходяться під бронею. І водіям вантажівок. Двигуни гріються. Мало того, що сонце палить, ще гріються двигуни. І тому дуже велике навантеження на організм. Щоб уникнути теплових ударів, керівництвом прийнято рішення вирушати майже вночі.”
У складі колони 85 одиниць броньованої і автомобільної техніки та 512 військовослужбовців. Українських миротворців супроводжують підрозділи американських та британських коаліційних сил. За словами речника міністерства оборони, у п’ятницю остання колона прибуде у табір, спорудження якого завершується.
Халявінський: „Поки тимчасовий табір буде наметовий (з кондиціонерами). Але згодом планується облаштування в більш капітальних будинках, які є в інших контингентах. Їх ще називають „курімеки”.”
Загальна кількість військовослужбовців українського миротворчого контингенту, які перебуватимуть в Іраку, становитиме 1660 осіб.
Українські військові слідкуватимуть за безпекою в польському секторі відповідальності в іракській провінції Васіт. У цьому регіоні вони патрулюватимуть дві важливі автомагістралі, які пов’язують південь країни з Багдадом. Українські миротворці також охоронятимуть кордон з Іраном та склади зі зброєю колишньої іракської армії. П’ята окрема механізована бригада Збройних сил України має почати виконання завдань у зоні своєї відповідальності за два тижні.
Всі новини дня
Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео
Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.
Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.
- Голос Америки
Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео
Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.
Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.
«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео
Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.
Facebook Forum