Спеціальні потреби

72% українців вважають, що Україна рухається у неправлиьному напрямку. - 2003-11-17


Переважна більшість українців - 72% вважає, що Україна рухається у неправильному напрямку. За даними соціологів, ще минулого місяця кількість незадоволених складала 62%. Українські соціологи відзначають тотальну недовіру українців до усіх владних інститутів. За даними фонду «Демократичні ініціативи» довірою населення користується лише церква. Найгірший баланс недовіри традиційно у Парламенту, Президента та Уряду. Проте не зважаючи на песимістичну картину, соціологи кажуть, що якби парламентські вибори відбулись найближчої неділі, то список партій та блоків, що потрапили до Верховної Ради не змінився б. Проте, якщо парламент вирішить все ж провести вибори депутатів лише за партійними списками, то переважну більшість Верховної Ради складатимуть представники лівих сил. Говорить наукова керівниця фонду «Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна: «До Верховної Ради пройшла б комуністична партія, майже двадцять відсотків, Батьківщина це сім, Регіони України-шість, соціалістична шість і соціал-демократична партія об'єднана-чотири. Сорок відсотків йде в нікуди, тоб то воно розпоршується по різних партіях і блоках. Якщо прорахувати то ми бачимо, що на дві третини Верховна Рада була б лівою, при чому десь сорок з чимсь відсотків мали б комуністи. Тобто є проблеми. У переході до пропорційної системи є проблеми з партіями. Явно відсутня та партія якій перейшли б голоси Нашої України».

Що стосується рейтингу довіри до політиків, то тут ситуація за останній час не змінилась. Перше місце посідає Віктор Ющенко, друге – Петро Симоненко. Директор центру соціальних та політичних досліджень Світлана Потоцька каже, що під час останнього соцопитування проведеного на початку цього місяця, соціологи вирішили поцікавитись думкою населення щодо наслідків розвалу Радянського Союзу, чи виграли від цього люди. Результати опитування були невтішними.

Світлана Потоцька: «Кожний другий, якщо не брати до уваги тих хто вагається з відповіддю, кожний другий відповів, що комусь зло а комусь користь. Тобто ця подія не однозначно оцінюється. Кожний третій вважає, що ця подія принесла зло».

Ще однією несподіванкою стала відповідь респондентів на питання при якому устрої вони хотіли б жити?

Світлана Потоцька: «Майже дев'ять відсотків вибирають для себе капіталізм західного типу. Шістдесят відсотків вважають, що ніяких ізмів, не капіталізму не соціалістичного устрою вони не хотіли б мати в тій країні мати в якій вони зараз проживають. Треба сказати, саме ці люди, якщо подивитися за віковим розподілом, майже однаково, і молоді і люди середнього віку, вважають, що це для них є найкраще, тобто жити у суспільстві без всяких ізмів, не капіталізм і не соціалізм. Абсолютно ніякого уявлення про те, що це має бути за устрій».

Соціологи також додають, що через конфлікт навколо острова Тузла змінилось ставлення населення до Угоди про формування Єдиного Економічного Простору. 30% опитаних вважають, що слід ратифікувати угоду. 20% - виступають проти, ще 17% вважають, що треба дочекатись вирішення конфлікту. Решта або не визначилась із своєю позицією або не знають умови угоди.

XS
SM
MD
LG