Спеціальні потреби

Ющенко про Голос Америки i Свободу. - 2004-02-18


На прохання нашого кореспондента Ігоря Столярова, лідер парламенської фракції «Наша Україна» Вікор Ющенко прокоментував рішення американської сторони про заплановане скорочення з двох до однієї години мовлення української редакції Голосу Америки.

Віктор Ющенко: «Мені здається, що це рішення може викликати лише здивування. Я думаю що це рішення може належати тим людям які не знають що таке Голос Америки і наскільки важлива позиція цієї радіостанції для об'єктивного, своєчасного інформувавання слухачів в Україні. Це прикро. У рік коли тема об'єктивного і своєчасного інформування, у рік Президентських виборів, коли воно є найбільш актуальним, таке рішення викликало здивування і у громадськості і у політичних колах країни. Це не вірне рішення, помилкове рішення, якщо воно не було спеціальним».

Ігор Столяров: Скорочення мовлення ГА відбувається напередодні проведення виборів Президента України. Хотілося б почути Вашу точку зору щодо ситуації зі свободою слова в Україні.

Віктор Ющенко: «Я думаю що кращою ілюстрацією було те, що кілька днів тому було припинено мовлення на ФМ хвилях радіо «Свобода» – міжнародний проект, який був в Україні. Кілька днів тому постало питання щодо долі єдиного незалежного телеканалу «5 каналу». За останні кілька тижнів було закрито кілька редакцій друкованих засобів масової інформації. Три тижні тому почався скандал з претензіями закриття самої популярної опозиційної газети «Сільські вісті». Це той контекст у якому відбувається сьогодні переслідування і тиск на незалежні засоби масової інформації. Тому, у цьому контексті політика скорочення мовлення програм «Голосу Америки» і фінансуванння виглядає надзвичайно дивною і непродуманою».

XS
SM
MD
LG