Спеціальні потреби

Голосування в справi конституцiйної реформи бюлетенями? - 2004-04-02


Київ – 1 квiтня. Вже наступного тижня конституційна реформа в Україні може бути проголосована вцілому. Зараз депутати визначаються щодо процедури голосування. Ймовірно, що голосування відбуватиметься не постатейно, як це передбачено регламентом, а одним голосуванням бюлетенями.

Український парламент напередодні остаточного етапу конституційної реформи. Головне питання вже не те, чи є на підтримку реформи 300 голосів, більш важлива – форма голосування. Аби не зірвати процес на останньому етапі, більшість пропонує проголосувати бюлетенями – за всі зміни вцілому. Натомість регламент вимагає, аби кожна поправка до Конституції була проголосована в залі і дістала не менше трьохсот голосів. Більшовики побоюються, що деякі норми змін – наприклад імперативний мандат, або позбавлення депутатського мандата у разі переходу до іншої фракції – не будуть підтримані багатьма депутатами. А оскільки це є вимога комуністів, то тоді ця фракція далі відмовиться голосувати за зміни вцілому.

На постатейному голосуванні наполягають противники реформи, адже так легше завалити весь законопроект – заявив представник Президента у парламенті Олександр Задорожний.

Однак дурницею пропозицію голосувати за реформу бюлетенями назвав один із її очевидних прихильників - лідер соціалістів Олександр Мороз. Він каже, що збирається умовляти більшість не робити цього.

Останнім часом у парламенті постійно казали про можливість голосування бюлетенями. Спікер Володимир Литвин припустив, що виникнення проблем в електронній системі «Рада», коли там не спрацьовують картки депутатів, пов`язане з бажанням більшості одним махом закінчити справу реформи.

Втім остаточне рішення щодо форми голосування керівники груп і фракцій мають схвалити 5 квітня на погоджувальній раді. Для розгляду цього питання пропонують виділити також цілий день роботи. А от щодо рішення про голосування бюлетенями, то не виключено, що це викличе бурхливі протести двох опозиційних фракцій – Нашої України та БЮТ.

XS
SM
MD
LG