Спеціальні потреби

Актуально

Допомога безпритульним дiтям Днiпропетровська - 2004-04-02

У Дніпропетровську єврейська дитяча організація спільно з соціальними службами міськвиконкому опікується безпритульними українськими дітьми.

Щовівторка і четверга у Дніпропетровську можна побачити невеликі групи дітей, котрі чекають приїзду білого автобуса, на якому написано «Bus For Life» – «Автобус для життя». У цьому автобусі дітей, які не мають сімейної опіки і живуть на вулиці, годують, соціальні працівники міськвиконкому проводять з ними довірчі бесіди, переконують у необхідності змінити спосіб життя, піти з вулиці, перестати пиячити, красти, нюхати клей і вживати наркотики. Діти, котрі опинилися на вулиці з різних причин – пияцтва чи наркоманії батьків, сироти, котрі не мають рідних, ті, хто має домівку і родину, але живуть у злиднях, отримують у автобусі їжу, гарячу каву, одяг, добре слово і добру пораду. Багато дітей вулиці завдяки цій допомозі добровільно пішли до дитячих будинків, інтернатів, притулків, повернулися до своїх домівок. За неповні два роки роки благодійної акції, яку спільно проводять дитяча єврейська організацiя «Цивос Гашем» і управління міськвиконкому у справах неповнолітніх, безпритульних дітей у місті поменшало. Акція фінансується єврейським благодійним фондом.

Віктор, 19 років, безробітний, на вулиці з 12-річного віку, підробляє вантажником на базарі, ночує у під’їздах будинків, на вулиці, на вокзалі, до автобусу приходить підхарчуватися, поспілкуватися з психологами і соціальними працівниками, говорить про майбутнє дітей вулиці: «Два виходи –якщо людина вчасно отямилася, вона стане нормальною людиною, а якщо своєчасно не отямилася, з вулиці один вихід – тюрма. Більше жодного виходу немає, якщо людина не отямилася. І одиниці можуть з вулиці стати нормальними людьми. Здебільшого стають злодіями, наркоманами, дівчата йдуть з дому – стають повіями…»

Наталя Стажило, психолог дніпропетровського Центру соціальної реабілітації для неповнолітніх: «Багато дітей розуміють, що треба йти у притулок, йдуть у притулок. В основному тут старші діти, які повинні вже працювати. Не працюють, тому що дуже важко їм, мабуть, влаштуватись на роботу. По перше, ми їм допомагаємо зробити документи, цим дітям, допомагаємо їх влаштуватися у притулки, повернути до інтернатів. Тобто, ми не просто їх годуємо, а намагаємося цих дітей влаштувати. Хочу сказати, що у порівнянні з минулим роком дітей (на вулиці) стало менше. Ми вже усіх їх знаємо, усіх пам’ятаємо, знаємо, хто з якого інтернату, хто з якої школи. Нам вони розповідають усе, вони не бояться. Ми уже знаємо їх усіх, як рідних».

Керівник організації Цивос Гашем в Україні, рабин Йоссі Глік, котрий, приїхавши з Австралії, десять років проживає у Дніпропетровську: «Півтора роки тому керівники єврейської всесвітньої дитячої організації «Цивос Гашем» усвідомили велику проблему з вуличними дітьми в Україні і вирішили дещо зробити для її залагодження. В Україні є багато сиротинців, ситуація у яких за останні роки значно покращала. Проте ті діти або не знають про покращення умов у дитячих будинках, або не йдуть туди, бо звикли до життя на вулиці. Тому єврейська громада «Ґрейт Нек» з Нью-Йорка передала нам чудовий автобус, придбаний за кошти єврейського дитячого фонду імені Джозефа Паппа. Цей автобус їздить вулицями, діти приходять до нього, отримують їжу, з ними розмовляють працівники міських соціальних служб. Після того, як ми побачили великий успіх цієї програми у Дніпропетровську, ми маємо надію, що зможемо розповсюдити це на інші міста України».

Відтак, спільна благодійна акція організації «Цивос Гашем» і міських соціальних служб, фінансована єврейським благодійним фондом, суттю якої є підтримка знедолених дітей і основане на довірі спілкування з ними, сприяє оздоровленню соціальної ситуації у місті і поверненню вуличних дітей до нормального трибу життя.

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG