Спеціальні потреби

Актуально

Форум демократичних сил в Одесi - 2004-04-23

Одеса – 22 квiтня. Сьогодні в Палаці Одеського політехнічного університету відбувся «Форум демократичних сил». Його організатором виступила Координаційна Рада політичних партій регіону, серед яких Аграрна партія України, СДПУ(о), Партія підприємців та промисловців, Народно-демократична партія України.

На Форум не було запрошено жодного представника опозиційних політичних партій. Керівник представництва «Нашої України» в Одесі Володимир Курінний сказав, що взагалі нічого не знав про запланований провладними політичними силами захід.

Власне, прийти на Форум сторонній від влади людині було неможливо. Його учасники проходили кілька дверей і були зобов’язані біля кожної з них знову і знову показувати охороні запрошення. Серед виступаючих на Форумі був член президії Партії регіонів, Одеський міський голова Руслан Боделан. Він закликав присутніх підтримати на Форумі кандидата на посаду Президента України, голову уряду Віктора Януковича.

За словами Руслана Боделана, «Україна вийшла на істотно новий рівень власного розвитку і нові підходи у питанні вирішення проблем, що стоять перед суспільством. Одеса і область вийшли в лідери у вирішенні багатьох актуальних питань. Не випадковою є поява на обласному рівні програми «Регіональна ініціатива», а на міському – затверджений План стійкого розвитку Одеси до 2012 року...»

Підтримавши ідею «політичної реформи», Руслан Боделан назвав небезпечним можливу реалізацію національної політики в Україні.

«Ми чітко маємо відповісти на запитання – якою дорогою крокуватиме наша держава? Нас кличуть назад. Нас кличуть ще кудись – у бік. Нас закликають до корінних змін із точки зору політики національного відродження – забуваючи про те, що національне відродження містить у собі надзвичайно багато факторів корисних і важливих але, з іншого боку, які у багатьох напрямках несуть певну загрозу для розвитку суспільства...»

Виступи інших учасників заходу мало відрізнялися один від одного. Лише лідер Народно-демократичної партії України Віктор Небрат наважився піддати критиці реформу житлово-комунального господарства в Одесі та назвав політику уряду Віктора Януковича такою, що не призвела до помітного покращення життя громадян країни. Пан Небрат назвав ліберальну, соціал-демократичну та комуністичну ідеології такими, що не відповідають потребам суспільства і саме тому, як сказав вiн, «виникла проблема їхньої трансформації у відповідності з розвитком нових соціально-економічних відносин».

Але, чи не найбільше вразив присутніх секретар обласної організації Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) Володимир Левчук. Оголосивши роковини від дня народження керманича більшовиків Володимира Леніна «святом цілого прогресивного людства», він назвав передчасними спроби визначити єдиного кандидата в президенти України саме в особі Віктора Януковича.

На думку Володимира Левчука: «необхідно нейтралізувати будь-які спроби, під час передвиборчої боротьби в країні, розхитати човен громадянського миру і згоди...»

Учасники Форуму в Одесі висловили підтримку діям Кабінету міністрів та закликали до «завершення політичної реформи». У резолюції підтримана ідея висунення кандидата на посаду Президента України голову уряду та Партії регіонів – Віктора Януковича.

Коментуючи результати Форуму, оглядач міської газети «Вечірня Одеса» Леонід Звєрєв сказав наступне:

«З одного боку сенсації не сталося. Відбулося те, що мало відбутися. Шість партій парламентської більшості підтримали єдиного кандидата в особі Віктора Януковича. З іншого боку, для мене був приємним факт відсутності одностайності серед учасників Форуму...»

Для багатьох присутніх на Форумі було дивним бачити секретаря Одеської і Балтської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату – ігумена Гавриїла. У відповідь на запитання: „Яка причина Вашої участі у проведеному заході?” ігумен відповів: «Я член Партії регіонів. Саме тому я є тут...»

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG