Спеціальні потреби

Актуально

Заява американського сенатора в справi Гонгадзе - 2004-06-25

Вашингтон - 24 червня. Нові дані у справі Гонгадзе, оприлюднені у суботу британською газетою Індепендент, викликали реакцію також в американському Конгресі. Сенатор від штату Колорадо Бен Найтгорс-Кемпбелл, який є спів-головою Гельсінської комісії Конгресу, видав сьогодні заяву з цього приводу. У преамбулі документу сенатор Найтгорс-Кемпбелл говорить, що, незважаючи на численні заклики Гельсінської Комісії, Держдепартаменту США та міжнародного співтовариства до проведення прозорого і об’єктивного слідства, справа про вбивство Гонгадзе вже майже чотири роки лишається нерозв’язаною. Сенатор, який мав зустріч із вдовою журналіста, Мирославою і її двома доньками-близнюками, говорить, що справа Гонгадзе має глибоке гуманітарне значення людської трагедії, і водночас є прикладом очедивної зневаги українських властей до влади закону.

У тексті заяви відзначено, що на цьому тижні Генпрокуратура України оголосила, що Ігор Гончаров, офіцер МВС, який заявляв про наявність інформації про конкретні деталі вбивства Гонгадзе співробітниками міністерства, помер від «травми спини» в ув’язненні минулого року. Ця заява надійшла на тлі публікації британської Індепендент, яка пише, що отримала з України конфіденційні документи, що свідчать про численні перешкоди у розслідуванні справи Гонгадзе на найвищих рівнях керівництва. Щобільше, у середу генпрокурор України оголосив, що слідчі допитують підозрюваного, який ймовірно зізнався у вбивтсві Гонгадзе.

За словами сенатора Найтгорса-Кемпбелла, багато з тих, хто близько ознайомлений із цією справою і ухиляннями влади від слідства, висловлюють недовіру з приводу цієї заяви. Одним з прикладів численних перешкод українських властей розслідуванню цієї справи було блокування намагань експертів ФБР вивчити докази, зібрані під час первісного розслідування у квітні 2002 року, після того, як Бюро отримало запрошення від тих самих властей допомогти у слідчих діях та ідентифікації останків Гонгадзе.

Парламентська комісія з розслідування вбивства рекомендувала розпочати кримінальне слідство проти президента Кучми. Праця комісії наразилася на перешкоди на кожному кроці протягом останніх років з боку високопоставлених українських посадовців, зазначає американський сенатор.

Бен Найтгорс-Кемпбелл констатує, що розслідування справи Гонгадзе давно запізнилося - розслідування, яке притягнуло б до відповідальності не лише тих, хто скоїв сам злочин, але всіх, замішаних у зникненні і вбивстві Гонгадзе, включно з президентом Кучмою.

У жовтні Україну очікують важливі президентські вибори. Минулого місяця, --говорить сенатор, -- я вніс на розгляд Конгресу спільну резолюцію із закликом до українського уряду гарантувати демократичні, прозорі і чесні вибори. На жаль, передвиборча ситуація в Україні виявила серйозні проблеми. Сенатор Найтгорс-Кемпбелл, підсумовуючи свою заяву, говорить, що Україні належить чимало зробити для демонстрації своєї відданості демократії і владі закону. Головними у цьому він вважає проведення вільних і справедливих виборів і чесне розслідування того, хто стояв за вбивством Георгія Гонгадзе. Цього, підкреслює він, заслуговує український народ.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG