Спеціальні потреби

Актуально

Виборчий проект за пiдтримки американських українцiв та уряду США - 2004-07-13

8 червня у приміщенні Спілки журналістів у Дніпропетровську відбулася презентація проекту громадської освіти “Сила одного”, організованого Українським конгресовим комітетом Америки за підтримки Американського національного фонду підтримки демократії.

“Сила одного” є вже п’ятим передвиборчим проектом, який Український конгресовий комітет Америки (УККА) реалізує в Україні. Чотири попередні проекти були проведенi перед виборами Президента України і до Верховної Ради у 1994, 1998, 1999 та 2002 роках. У розповсюдженому на презентації проекту прес-релізі сказано: “УККА є міжнародною, благодійною, просвітницькою позаполітичною організацією, не підтримує жодної політичної сили в Україні і зацікавлений у тому, щоб вибори Президента в Україні відбулися відкрито, вільно, прозоро і демократично”.

Від часу набуття Україною незалежності УККА спостерігає за демократичними процесами в Україні. Його передвиборчі проекти частково фінансуються урядом Сполучених Штатів Америки, що свідчить про зацікавленість США у розвитку демократичної моделі державного управління в Україні.

Метою проекту “Сила одного” - ознайомлення українського електорату з претендентами на посаду президента. Для цього УККА з 1-го вересня по 22 жовтня проведе у 12-ти містах України зустрічі кандидатів або їхніх представників з виборцями. Публічні дискусії кандидатів проводитимуться у великих залах. Ці заходи супроводжуватимуться концертами. Планується також видання освітніх брошур і довідкової літератури для виборців.

Презентація проекту розпочалася розповіддю директора крайової канцелярії проекту у Нью-Йорку Тамари Ґалло про УККА, його історію та діяльність у Сполучених Штатах. Про діяльність УККА в Україні розповіла директор київського бюро УККА Вікторія Губська.

Про проект “Сила одного” говорить його керівник Анатолій Яковець:

“Сила одного” - це передвиборчий проект громадської освіти. Він розпочав свою роботу вже у липні. У рамках цього проекту будуть піготовані просвітницькі брошури, де будуть представлені програми кандидатів. Будуть надані рівні права і можливості кожному кандидату. Передбачені публічні дискусії не тільки між виборцями і претендентами на президентство, а й дискусії між претендентами. Ми звернулися до всіх, хто вже зареєстрований і хто самовисунувся у президенти, написали їм таке звернення про співпрацю і запрошуємо їх разом з нами побувати у дванадцяти містах України”.

Директор проекту Христина Лев говорить про графік проведення зустрічей:

“Зустрічі будуть іти у дванадцяти містах південної і східної України. Це буде починаючи з вересня цього року. Першого вересня буде перша зустріч у Запоріжжі, п’ятого вересня буде зустріч у Полтаві, десятого вересня буде зустріч у Сімферополі, першого жовтня буде у Сумах, п’ятого жовтня буде у Херсоні, шостого жовтня буде у Миколаєві, восьмого жовтня у Харкові, дванадцятого жовтня у Донецьку, тринадцятого жовтня у Луганську. А 22-го жовтня буде зустріч у Києві”.

Буде ще зустріч у Дніпропетровську, дата якої поки не визначена.

Кілька претендентів на посаду Президента України вже висловили згоду на участь у цих зустрічах.

Крім того, УККА збирається направити в Україну близько сотні добровольців-спостерігачів за перебігом виборів. Перші посвідчення іноземних спостерігачів за номерами один і два отримали Христина Лев і Тамара Ґалло.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG