Спеціальні потреби

Актуально

Виборчий проект за пiдтримки американських українцiв та уряду США - 2004-07-13

8 червня у приміщенні Спілки журналістів у Дніпропетровську відбулася презентація проекту громадської освіти “Сила одного”, організованого Українським конгресовим комітетом Америки за підтримки Американського національного фонду підтримки демократії.

“Сила одного” є вже п’ятим передвиборчим проектом, який Український конгресовий комітет Америки (УККА) реалізує в Україні. Чотири попередні проекти були проведенi перед виборами Президента України і до Верховної Ради у 1994, 1998, 1999 та 2002 роках. У розповсюдженому на презентації проекту прес-релізі сказано: “УККА є міжнародною, благодійною, просвітницькою позаполітичною організацією, не підтримує жодної політичної сили в Україні і зацікавлений у тому, щоб вибори Президента в Україні відбулися відкрито, вільно, прозоро і демократично”.

Від часу набуття Україною незалежності УККА спостерігає за демократичними процесами в Україні. Його передвиборчі проекти частково фінансуються урядом Сполучених Штатів Америки, що свідчить про зацікавленість США у розвитку демократичної моделі державного управління в Україні.

Метою проекту “Сила одного” - ознайомлення українського електорату з претендентами на посаду президента. Для цього УККА з 1-го вересня по 22 жовтня проведе у 12-ти містах України зустрічі кандидатів або їхніх представників з виборцями. Публічні дискусії кандидатів проводитимуться у великих залах. Ці заходи супроводжуватимуться концертами. Планується також видання освітніх брошур і довідкової літератури для виборців.

Презентація проекту розпочалася розповіддю директора крайової канцелярії проекту у Нью-Йорку Тамари Ґалло про УККА, його історію та діяльність у Сполучених Штатах. Про діяльність УККА в Україні розповіла директор київського бюро УККА Вікторія Губська.

Про проект “Сила одного” говорить його керівник Анатолій Яковець:

“Сила одного” - це передвиборчий проект громадської освіти. Він розпочав свою роботу вже у липні. У рамках цього проекту будуть піготовані просвітницькі брошури, де будуть представлені програми кандидатів. Будуть надані рівні права і можливості кожному кандидату. Передбачені публічні дискусії не тільки між виборцями і претендентами на президентство, а й дискусії між претендентами. Ми звернулися до всіх, хто вже зареєстрований і хто самовисунувся у президенти, написали їм таке звернення про співпрацю і запрошуємо їх разом з нами побувати у дванадцяти містах України”.

Директор проекту Христина Лев говорить про графік проведення зустрічей:

“Зустрічі будуть іти у дванадцяти містах південної і східної України. Це буде починаючи з вересня цього року. Першого вересня буде перша зустріч у Запоріжжі, п’ятого вересня буде зустріч у Полтаві, десятого вересня буде зустріч у Сімферополі, першого жовтня буде у Сумах, п’ятого жовтня буде у Херсоні, шостого жовтня буде у Миколаєві, восьмого жовтня у Харкові, дванадцятого жовтня у Донецьку, тринадцятого жовтня у Луганську. А 22-го жовтня буде зустріч у Києві”.

Буде ще зустріч у Дніпропетровську, дата якої поки не визначена.

Кілька претендентів на посаду Президента України вже висловили згоду на участь у цих зустрічах.

Крім того, УККА збирається направити в Україну близько сотні добровольців-спостерігачів за перебігом виборів. Перші посвідчення іноземних спостерігачів за номерами один і два отримали Христина Лев і Тамара Ґалло.

Всі новини дня

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Спостерігачі ОБСЄ кажуть, що вибори в Туреччині вільні, але не рівні

Фара Карімі, координаторка місії ОБСЄ на президентських виборах в Туреччині, яка нараховувала 232 спостерігачі з 31 країни.

Європейські спостерігачі на президентських виборах в Туреччині вказали на недоліки виборів, на яких президент Реджеп Таїп Ердоган здобув ще один п’ятирічний термін на посаді.

Об’єднана делегація кількох органів Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ) не ставить під сумнів результати голосування, але вказує на проблеми - зокрема на нерівність умов для кандидатів, обмеження й упередженість засобів масової інформації тощо.

...Чинний президент і далі користувався несправедливою перевагою...
Фара Карімі

Багато світових лідерів зокрема президент США, прем’єр-міністр Великої Британії, президент Франції і канцлер Німеччини привітали Реджепа Ердогана з перемогою, заявивши про готовність співпрацювати з ним.

Результати виборів визнали також чільні представники Європейського Союзу, але, вітаючи Ердогана з переобранням, вони не згадали про те, що Туреччина має статус країни - кандидата на членство в ЄС.

Процес зближення Туреччини з Євросоюзом був заморожений 2018 року на тлі застережень, що Туреччина «віддаляється від цінностей і стандартів ЄС».

У звіті з попередніми висновками спостерігачів міститься схвальна оцінка того, що другий тур голосування 28 травня в Туреччині був справжнім змаганням двох політичних суперників і підкреслено, що активність виборців була дуже високою.

«Але, як і під час першого туру упереджене висвітлення в засобах масової інформації та брак рівних умов створили несправедливі переваги для чинного (президента)», - йдеться у звіті.

Спостерігачі також вказали на те, що названо «браком прозорості і спілкування» з боку виборчих установ, хоча й визнали, що «з технічної сторони» процеси голосування були організовані добре.

Серед інших проблем під час виборів представники ОБСЄ помітили використання «обома сторонами» дискримінаційної риторики, що розпалювала ворожість разом з, як сказано, «залякуванням представників певних опозиційних партій».

«В умовах обмежень свободи висловлювань ні приватні, ні суспільні ЗМІ не забезпечили редакційної незалежності та неупередженості у висвітленні кампанії, зменшивши виборцям здатність робити поінформований вибір», - кажуть спостерігачі.

Очільниця місії ОБСЄ Фара Карімі зауважила 29 травня, що одним з важливих завдань переможця на виборах в Туреччині буде подолання розколу в турецькому суспільстві.

Чільний представник делегації Ян Петерсен також сказав, що в ОБСЄ готові допомогти Туреччині виправляти недоліки.

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Джо Байден і Кевін Маккарті досягнули домовленості щодо збільшення боргового ліміту США, аби уникнути дефолту. Тепер її фінальне погодження залежатиме від голосування в Конгресі.

Більше

XS
SM
MD
LG