Актуально
Суперечки в українському парламентi тривають - 2004-09-24
Київ – 23 вересня. В українському парламенті продовжується протистояння між більшістю та опозицією. Сьогодні причиною суперечок та взаємних звинувачень став поданий урядом проект бюджету на наступний рік. Не зважаючи на спроби меншості, Рада не змогла відхилити запропонований Кабінетом Міністрів варіант. Між тим у самій більшості відбувається процес реформування. Декілька фракцій про-урядової коаліції не беруть участь у голосуваннях та пропонують не проводити пленарні засідання до президетських виборів.
Парламентська більшість, яка взяла на себе відповідальність за уряд Януковича, переживає нові потрясіння. Напередодні з її складу вийшли троє депутатів з фракції НДП - Сергій Шевчук, Володимир Кафарський та Олег Зарубинський. Раніше декілька фракцій заявили про призупинення членства в цьому утворенні. Правда згодом, коли деякі з їхніх вимог були виконані, депутати повернулися.
Заяви про розпад коаліції все частіше лунають не з боку опозиції, а від самих більшовиків. Дві потужних фракцій більшості – СДПУ(о) та Трудова Україна, заявили, що не будуть брати участь у голосуваннях. Напередодні їх представники також проігнорували засідання комісії. Лідер фракції есдеків Леонід Кравчук називає нинішню ситуацію в парламенті «базаром», і «п'яною вакханалією». Він покладає частину провини за розвал більшості на президію, в якій двоє представників опозиції. Та й спікер Литвин, на думку Кравчука, веде Раду в «невідомому напрямку»:
«В такій ситуації, коли парламентська більшість не знаходить підтримку керівництва Верховної Ради, коли вона не має важелів здійснення своїх повноважень, вона знаходиться у дуже важкому становищі. Ми не ставимо перед собою завдання блокувати парламент, ми хочемо показати виборцям, що із таким становищем ми не хочемо миритися».
Щоправда, члени опозиції пояснюють такий крок іншими мотивами. Вони кажуть, що «есдеки» та «трудовики» намагаються дискредитувати парламент в очах виборців. А також позбавити кандидатів у президенти – суперників Віктора Януковича можливості виступати із парламентської трибуни. Для багатьох із них в умовах інформаційної блокади це чи не єдина можливість бути почутим виборцями.
Парадоксально, але якщо ще півроку тому опозиція блокувала трибуну та зривала засідання, зараз вона зацікавлена в стабільній роботі Верховної Ради. Цього тижня парламент демонстрував продуктивність і ухвалив ряд законопроектів. При цьому саме представники опозиції голосували за урядові законопроекти.
Натомість спроби деяких фракцій більшості зірвати роботу парламенту стають все очевиднішими. Хоча спікер Литвин переконаний, що зробити це не вдасться. На його думку, парламент як працював, так і буде працювати.
Тим часом у Раді все частіше говорять про формування нової більшості. Валерій Пустовойтенко прогнозує, що у парламенті буде утворена нова парламентська коаліція на базі НДП, Народної аграрної партії України і Партії промисловців і підприємців. Пустовойтенко не виключає, що до більшості можуть увійти й фракції, які нині в опозиції, зокрема й «Наша Україна»
«Треба знайти загальні політичні цілі для того, щоб об’єднатися. Мені дуже хотілося б, щоб така політична коаліція була створена, а якщо вона буде 300 голосів – це буде дуже добре».
Хоча мало хто наважується сказати, що нова більшість може з`явитися у парламенті до президентських виборів. Депутати визначатимуться в залежності від того, хто стане переможцем. Поки лише есдеки заявили, що в разі перемоги Ющенка підуть в опозицію.
Всі новини дня
Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео
“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.
- Голос Америки
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.
- Голос Америки
Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео
Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.
Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.
- Голос Америки
У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.
31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.
Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.
Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.
Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.
Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.
“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.
Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок
Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.
“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.
Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.
Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.
За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Форум