Спеціальні потреби

Актуально

Палата представникiв Конгресу США одноголосно ухвалила  резолюцiю про вибори в Українi - 2004-10-05

Вашингтон – 5 жовтня. Палата представників американського Конгресу вчора ввечерi одноголосно ухвалила резолюцію, яка закликає уряд України запевнити проведення 31 жовтня демократичних, прозорих і чесних президентських виборів. Резолюція Палати представників нічим не мала відрізнятися від документа, схваленого в липні Сенатом, однак конгресмени вирішили внести два додатки. Вважають, що додатки свідчать про зростаючу стурбованість американських законодавців виборчою ситуацією в Україні. Резолюція Палати представників, як і резолюція Сенату, яка була схвалена 22 липня, закликає українську владу запевнити прозорість виборчого процесу, вільний доступ до виборів українських та міжнародних спостерігачів, представленість у виборчих комісіях різних партій, рівний доступ до ЗМІ усіх учасників виборів та покарання порушників виборчих законів. Однак чим різниться текст Палати представників від сенатського варіанту, так це двома додатками, якими конгресмени звертаються безпосередньо до президента США. Слід зазначити, що в сенатському варіанті подібних звернень не було.

В першому додатку президента закликається використати усі доступні уряду США дипломатичні та інші засоби для запевнення дотримання виборчих законів і процедур всіма українськими офіційними особами на місцевому і всенародному рівнях, їх представниками та всіма кандидатами і партіями як в ході кампанії, так і в день голосування. Втім чи не більш показовим свідченням стурбованості американських законодавців можна вважати друге звернення до президента, в якому конгресмени закликають його чітко вказати уряду України, всім партіям та кандидатам, як також народу України на високий рівень уваги, який уряд Сполучених Штатів приділяє президентській кампанії в Україні, як також на те, що ця кампанія слугуватиме головним чинником у визначенні майбутніх стосунків між обома країнами.

Резолюцію про вибори в Україні в Палаті представників схвалено, як і в Сенаті, одноголосно.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG