Спеціальні потреби

Актуально

Вiталiй Кличко про ситуацiю на своїй батькiвщинi - 2004-12-03

Вiталiй Кличко про ситуацiю на своїй батькiвщинi

Вашингтон – 2 грудня. Як відомо, брати Клички, на відміну від деяких інших знаменитих спортсменів в Україні, вирішили підтримати у нинішньому протистоянні Вiктора Ющенко. Вiталiй Кличко, який зараз готується до поєдинку 11 грудня з Деннi Вiльямсом, сьогоднi завітав до нашої студії в Лос-Анджелесі, де поділився своїми поглядами на ситуацію в Україні.

Вiталiй Кличко [переклад з росiйської]: «В даному випадку ми бачимо, як підтримка України, підтримка тих демократичних процесів, які відбуваються в Україні, знайшла відображення в принципі в усьому світовому співтоваристві, в Європейському Союзі, всюди у світі, і велика кількість людей небайдужа до того, що відбувається там - незалежно від їх політичних поглядів, незалежно від їх професійної діяльності - вони дуже переживають, і вони сподіваються, що ті процеси, які відбуваються в Україні, пройдуть мирно, без кровопролиття, що в принципі Україна піде демократичним шляхом, відступить від авторитаризму, від того шляху, яким вона йшла протягом довгих років. Так, помінялась вивіска - ми залишили позаду так звану диктатуру пролетаріату, Радянський Союз, але все ж ми говорили багато про демократію, але руху в напрямку демократії як такої фактично не було. Дуже часто про Україну згадується як про найбільш корумповану країну світу, як про країну, де свобода преси практично відсутня, як про країну бідну і з довгим списком різних недоліків. Але Україна знаходиться в центрі Європи і геополітично дуже важлива для Європейського Союзу і дальшого розвитку світового співтовариства, і багато людей на Заході вітають рух України в демократичному напрямку. Вони сподіваються, що корупція і ті негативні прояви, які мають місце в політиці, припинять дальше існування і що Україна стане демократичною країною і почне розвиватись в демократичному напрямку». Пояснюючи, чому своє інтерв’ю Українській службі Голосу Америки він дає російською, Вiталiй Кличнко сказав:

Вiталiй Кличко [переклад з росiйської]:«Так, я розмовляю українською мовою, але в даному випадку не хочу, тому що я роблю багато помилок, і краще говорити правильною російською, ніж неправильною українською. Але в майбутньому - я вже багато разів обіцяв - я все ж вивчу українську і зможу спілкуватись мовою України. Але все ж є багато мільйонів людей, для яких - і для мене в тому числі, - російська є рідною мовою. Я ніколи не відчував жодних проблем в спілкуванні з людьми, і питання не в тому, якою мовою говориш, знаходячись в Україні, - питання в іншому, - чи любиш ти цю країну».

Повідомлення про те, що він у бій з Деннi Вiльямсом вийде в помаранчевих кольорах, Вiталiй відмовився коментувати. Він лише сказав, що краще буде раз побачити ніж сто разів почути.

Всі новини дня

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Більше

XS
SM
MD
LG